Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Zasedání zastupitelst

Nejbližší termín: 15.9. 19h.

Další plánované termíny:                    3.11., 15.12. 2020

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je jedna plus jedna 

Stránka

Dobrý den, prosím do kdy bude rozkopaná cesta v křižovatce Roztocká - Okružní? Děkuji. PK

Jedná se o stavbu na soukromém pozemku – přípojka. Obec situaci řeší.  

Věra Čermáková, 03.07.2020
Dobrý den, chtěla bych se zeptat k čemu bude od září sloužit polyfunkční dům v obci. Po přečtení Přílepského zpravodaje jsem nabyla dojmu, že momentálně zkrachovalo jeho využití. Škola se potýká s nedostatkem prostoru, v obci chybí prostory k pronájmu pro volnočasové aktivity. Polyfunkční dům leží ladem až na vývařovnu pro školu, ale to jistě vzhledem k renovačním nákladům nebude rentabilní. Má obec v tomto ohledu jasný plán? Bude prostory používat 1. stupeň, druhý stupeň, družina, ZUŠ, kroužky, komerční objekty? Co připravuje obec pro starší děti, aby je zaujala? děkuji Dáša

Polyfunkční dům slouží k účelu k jakému byl vystavěn, to znamená školní kuchyně, školní knihovna a klub. Jeho využití rozhodně nezkrachovalo. Zastupitelé nechválili na posledním zasedání výsledky výběrového řízení na dodávku vybavení některých prostor. To ovšem neznamená, že by nemohlo být vypsáno nové výběrové řízení. Co se týká dalšího využití této budovy, jak píšete ZUŠ, kroužky, družina.......to je spíše dotaz na paní ředitelku školy. Základní škola má budovu v pronájmu a je tedy plně v kompetenci paní ředitelky, jak prostor využije. Využití však musí být vždy v souladu s dotačním programem, ze kterého obec čerpala finanční prostředky, to znamená budova musí sloužit žákům základní školy.  Na Vaši otázku, co dělá obec, aby zaujala starší děti musím odpovědět, že úkolem obce není zaujímat starší děti, ale vytvářet podmínky a to pro všechny věkové kategorie. K tomuto účelu byl pro žáky vystavěn polyfunkční dům, umístěna cvičební sestava nedaleko školy, obec má stavební povolení na stavbu nové tělocvičny a studii na rekonstrukci a nové využití prostoru kolem fotbalového hřiště. Každý projekt znamená statisícové náklady, obec se tedy v současné době snaží získat dotace.

Věra Čermáková, 01.07.2020
Dobrý den, stejně, jako pisatel níže bych se rád zeptal, zda je v pořádku, že popeláři jezdí v 00:15 h (25.6.2020, Erbenova ul.). Hlukem ruší noční klid a obtěžují okolí. Děkuji

Za popisovanou událost se svozová firma již omluvila.  Řeší nedostatek řidičů kvůli nemocnosti a dovoleným a řidič, který odcházel v pátek na dovolenou svezl tříděné odpady po své směně již ve čtvrtek. Jednalo se o výjimečnou situaci, kterou řidič na základě vlastního rozhodnutí vyřešil problém, který by nastal v pátek právě kvůli nedostatku řidičů.

Věra Čermáková, 30.06.2020
Dobrý den, ráda bych se zeptala jak pokračuje příprava na výstavbu chodníku s osvětlením v ulici Podmoráňská . Děkuji za odpověď

Příprava výstavby chodníku pokračuje. Obec čeká na dokončení projektu.

Věra Čermáková, 01.06.2020
Hezký večer. Projíždím vaší obcí již přes 50 let a to několikrát týdně. Instalací semaforů jste tomu dali trošku na zadek. Od jejich zprovoznění jsem již 23x projel na zelenou, jinak zbytečně červená, i když ani chodci, ani vozidla z méně frekventovaných stran. Jeden odbočující kamion u restaurace vlevo dokáže ucpat čmoudícími vozidly celou obec. Lituju lidi bydlící poblíž. Je neděle po poledni, stojíme směrem do Suchdola na červenou, nikde chodec ani vozidlo ze stran. Myslí, že by se MÚ měl zamyslet nad účelným seřízením světel. Nashledanou.

Semafory jsou součástí křižovatky silnic II. a III. třídy, které nejsou v majetku obce. Investorem projektu i stavby byl Středočeský kraj, potažmo KSÚS. Světelná křižovatka je stále v majetku kraje, obci nebyla dosud předána. Nad účelným seřízením světel se tedy obec může zatím pouze zamýšlet. Dle mínění obce křižovatka splnila svůj účel a tím je bezpečnost chodců a dopravy jako celku. Za celou dobu provozu zde nedošlo ke střetu vozidel, což dříve, mohlo by se říci, bylo "na denním pořádku".

Věra Čermáková, 01.06.2020
Dobrý den , mohu se Vás zeptat , do kdy nebude ve večerních hodinách svítit veřejné osvětlení v ulici Seifertova ? Předem Vám děkuji Michal Dupal

Důležité je, aby obci tuto závadu nejprve někdo nahlásil, což se stalo teď formou Vaší otázky. Nemáme možnost každý den ve večerních hodinách objíždět obec, abychom zjistili, které světlo nesvítí. Důležité je informování ze strany občany občanů na podatelna@velke-prilepy.cz nebo na telefonu 220 930 535. Pak pověříme firmu opravou. Tedy teprve v tuto chvíli domluvíme opravu osvětlení.

Věra Čermáková, 26.05.2020
Dobrý den. Všechny volné dny nás vykuřuje pan doktor Kameník. Má na svém pozemku u našich hranic domeček v kterém něco pálí a kouř většinou jde k nám a je cítit v celém domě. S panem doktorem není řeč.Já jsem astmatik a po chemoterapii. Velice mě to dráždí. Nevíme co máme dělat? Vratislav Rudolf a spolubydlící.

Ve Vašem dotazu jste nespecifikoval, jaký materiál je s největší pravděpodobností spalován. Zda se jedná o dřevo či nějaký nevhodný, škodlivý materiál. Například grilování nelze považovat za páchání přestupku. Pokud Vám kouř působí zdravotní problémy, obraťte se na obecní policii v době, kdy k úniku kouře dochází, případně svoje tvrzení podložte fotografiemi. Jednou z možností je obrátit se na občanskoprávní soud. Pokud by však docházelo k pálení odpadu či jiné zakázané látky, bude toto OP řešit jako přestupek dle vyhlášky obce.

Věra Čermáková, 24.05.2020
Dobrý den. Rád bych se zeptal od kolika hodin je možné v obci začínat sestavebními pracemi? Už třetí den nad námi v ulici začínají v šest ráno, drncet těžké stroje. Děkuji Koželský

Obecně závazná vyhláška tím není porušována. Noční klid je stanoven na dobu od 22.00 do 6.00. Pokud Vás stavební práce ruší, zkuste se domluvit s provádějící firmou nebo majitelem nemovitosti. Pokud by ani dohoda nebyla možná, jediným řešením je obrátit se na hygienickou stanici se stížností na obtěžování nadměrným hlukem.

Věra Čermáková, 24.05.2020
Dobrý den,bydlím v řadové výstavbě a soused vedle si pořídil hlučná rolovací garážová vrata.Zvuk a vybrace se přenáší až do místností sousedících těsně nad vraty. Ve večerních a nočních hodinách hodinách nás to ruší a budí. Dům pronajímá. Názor sousedů na hlučnost ho nezajímal. Máme nějakou šanci to změnit? Děkuji

Bohužel, v tomto případě nevím, jak by obec mohla zasáhnout. To je spíše otázka pro právníka, jak řešit tento občanský spor, případně podejte stížnost na policii na rušení nočního klidu.

Věra Čermáková, 13.05.2020
Dobrý den, mohla bych se zeptat, kdy budou otevrena detska hriste? Dekuji

Dětská hřiště byla v pondělí 20. dubna dopoledne vydezinfikována a otevřena budou odpoledne téhož dne. Technické služby obce budou pravidelně povrchy ošetřovat dezinfekcí. Žádáme rodiče, aby byli odpovědní a nosili s sebou na hřiště dezinfekční přípravky na ruce.

Věra Čermáková, 23.04.2020

Stránka

A picture