Kalendář

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má zdravý člověk dohromady prstů na obou rukou 

Stránka

Dobrý den, neuvažuje obec o instalaci kamerového systému v ulici u rybníčku ? V poslední době je tam nepořádek a schází se tam spousta lidi . Děkuji

Obec, potažmo obecní policie jako výkonný orgán obce navrhuje umístění kamerových bodů v místech, kde dochází k páchání trestné činnosti, popřípadě je nutné chránit obecní i soukromý majetek. Dle vyhodnocených dat z elektronického systému EPŘ (elektronické přestupkové řízení) obecní policii není patrno, že by v uvedené lokalitě docházelo k opakovanému páchání trestné činnosti a nebo, že by zde někdo oznamoval jiné protiprávní jednání. Obecní policie v dané lokalitě v minulosti řešila porušení zákona, ale jednalo se o méně závažné protiprávní jednání, které bylo vždy s pachatelem projednáno. Z pohledu obecní policie a záznamů o výkonu služby OP se jedná o klidnou lokalitu. Jestliže má někdo informace, které vedou k objasnění protiprávního jednání v dané lokalitě, tak je může sdělit OP, do dnešního dne se tak nestalo. V lokalitě U Rybníčku jsou evidovány pouze dvě události.

Věra Čermáková, 16.08.2018
Dobrý den, uvažuje obec s opravou povrchu chodníku v ulici Roztocká, Okružní (od zasávky autobusu po Dvořákovu ul.)? Je zde pouze opraven povrch zámkovou dlažbou u přechodu pro chodce. S pozdravem PP

Obec má v plánu chodník vybudovat, pozemek však je zatím v soukromém vlastnictví. Chodník může obec vybudovat, až pozemek bude v jejím majetku.

Věra Čermáková, 06.08.2018
Dobrý den, V oznámeních obce se dnes objevila zpráva, že "řidiči nemají parkovat v ulici Boženy Němcové". Můžete to trochu rozvést, prosím? Z jakého důvodu? Myslíte tím celou ulici od křižovatky dole až do jejího konce, nebo nějaký specifický úsek? Nikde tam nejsou značky zákazu stání ani zastavení. S metrem jsem tam nechodil, ale přijde mi, že po většině délky je splněno i pravidlo volných 3 metrů pro každý jízdní pruh. Děkuji, PV

Ulice Boženy Němcové je součástí obytně zóny. Zákaz stání v obytné zóně vyplývá z ust. § 39 zak.c. 361/2000Sb., Zákon o silničním provozu. V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km v hodině. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.

Věra Čermáková, 31.07.2018
Dobry den pani startostka, reagujem i v suvislosti predosleho dotazu pani Frycovej, ale trochu z ineho pohladu. Ked uz sme u dopravy, dalo by sa nejak osetrit z pohladu obce, ze si u nas kamionova doprava spravila z obce tranzitnu lokalitu? jednak splodiny, jednak ich pokusy o parkovanie v ulici Okruzni (a to kludne o polnoci, ked zobudia celu ulicu) a jednak provoz na ceste medzi Prilepami a Roztokmi. Cesta je tam uz tak dost uzka, krajnice v podstate ziadne a bezohladnost kamionov nekonecna - jazdia stredom cesty - je len otazka casu, kedy sa tam stane nestastie...to same ked dorazia do Prilep, spomaluju len velmi pozvolne a dole v tom esicku pod azijskou vecierkou si nechcem ani predstavit, jak to zvladnu ubrzdit, keby im tam skocilo nahle dieta - je to neprehladny usek a je vidiet az na poslednu chvilu...da sa s tym nieco z pohladu obce robit? dakujem za odozvu a prajem pekny den!

Bohužel, komunikace II. a III. třídy procházející obcí jsou komunikace krajské a obec má malý vliv na omezování dopravy dopravním značením, tedy nemůžeme omezit například na silnici II. třídy ( Pražská ) průjezd kamionů. Několik let se obec snaží zmírnit dopad této dopravy na občany výstavbou přechodů, chodníků a jiných bezpečnostních prvků, například zpomalovacích semaforů. V současné době obec buduje světelný přechod poblíž křižovatky Pražská, Formanská, Spojovací. Ještě tento rok by měl Středočeský kraj realizovat světelnou křižovatku v centru se světelnými přechody pro chodce. Více než 15 let se obec společně s okolními obcemi snažila o realizaci silnice přeložky II/240, na kterou by bylo možné vymístit těžkou dopravu na trase Praha - Kralupy nad Vltavou. V loňském roce ale občané naší obce v referendu rozhodli, že tato komunikace naším katastrem procházet nebude.

Věra Čermáková, 31.07.2018
Dobrý den,v posledních pár měsících se zvýšil nad naší obcí přelet letadel a to jak v noci, tak časně brzy k ránu,nebo létají v jiné výškové hladině, každopádně se zvýšil hluk a s tím asi i splodiny, které dýcháme. V době, kdy jsem se do Velkých Přílep přistěhovala r.2003,se řešil častý pohyb letadel nad naší obcí a to v té době bylo ještě minimální, proti tomu, co se děje dnes. Máme možnost, jako občani obce , toto nějak řešit ? Děkuji Monika Fryčová

Zvýšený přelet letadel nad obcí je zřejmě způsoben nárůstem frekvence letů v době dovolených. Od roku 2003 se samozřejmě rozvojem letecké dopravy zvýšila intenzita přeletů. Bohužel jsme se ale nastěhovali do obce poblíž letiště. Obec se zástupci Letiště pravidelně komunikuje, bylo i jednání na letišti, kterého se občané mohli zúčastnit ( výzva byla na stránkách obce ).V květnu jsme na web obce do sekce "Mohlo by Vás zajímat" vyvěsili dokument o intenzitě a dopadech letecké dopravy nad naší obcí. Po skončení období dovolených se jistě doprava vrátí na původní úroveň.

Věra Čermáková, 30.07.2018
Dobrý den, bude na ulici Svrkyňská (u pošty) obnoven přechod pro chodce? Zůstala tam značka, ale přechod na silnici není. Dnes jsem tam šla s dětmi a řidiči nezastavovali. Od té doby, co je tam nový povrch vozovky, řidiči jezdí od Svrkyně s vyšší rychlostí. Děkuji.

Ano, snažíme se docílit toho, aby přechod byl obnoven. Obnovení bylo přislíbeno v nejbližší době. Obnovu značení po opravě ulice Svrkyňská provádí KSÚS.

Věra Čermáková, 24.07.2018
Dobrý den. Mám dotaz ohledně chovu zájmových zvířat, konkrétně psů. Sousedé mají pejska, kterého vypustí cca v 8:30 kdy nepřetržitě venku štěká do cca 12 hodin. Po dalších 30 minutách jej opět vypustí a nepřetržitě štěká dalších několik hodin... vím, bydlíme téměř v přírodě, ale toto již zavání týráním.. nejen pejska, ale i okolních sousedů... doporučíte nám postup jak tomuto jednání zamezit? Děkuji

Podle toho, jak popisujete situaci, tak se jedná o frustrovaného, špatně vedeného psa. Tuto situaci musíte řešit se sousedem, možná za pomoci ostatnich,  kterým to vadí. Řešení takové situace existuje, záleží na přístupnosti majitele. Pokud by k nápravě nedošlo, jednalo by se o občansko právní spor.

Věra Čermáková, 05.07.2018
Dobrý den! Chtěl bych se zeptát, kdy bude zveřejněn nový územní plán. Děkuji

Dobrý den,
Zastupitelstvo v minulých týdnech schválilo změnu pořizovatele nového územního plánu. Tím se obec snažila urychlit proces pořízení nového územního plánu. Dle posledních informací o stavu návrhu územního plánu obce předpokládám termín druhého veřejného projednávání návrhu územního plánu obce Velké Přílepy na cca říjen 2018. V případě hladkého průběhu v tomto procesu by zastupitelstvo mohlo schvalovat nový územní plán v jarních měsících 2019.
Aktuální návrh nového územního plánu lze stáhnout na stránkách obce v sekci územní plán.

S pozdravem

Tomáš Hošek, 29.06.2018
Dobrý den, (nejméně) od úterý 11.6. nesvítí pouliční osvětlení v ulici Emy Destinnové, Hakenova apod. Jedná se o nějaký větší problém? Děkuji za odpověď

Bezprostředně po nahlášení poruchy řešíme nesvítící ulice či jednotlivá světla s firmou, provádějící v obci opravy veřejného osvětlení. Ve středu 13.6. byla provedena vizuální kontrola v celé obci. Pro obec je důležité, aby občané nahlašovali poruchy včas po zjištění závady. Pokud se jedná o poruchu jednotlivého světla, uvítáme i sdělení evidenčního čísla, umístěného na sloupu.

Věra Čermáková, 15.06.2018
Dobrý den, zajímalo by mne, zda nový chodník /ze zámkové dlažby/ v Kladenské ulici je součástí cyklostezky. O víkendu, přesto, že jsme šli po své polovině strany chodníku, jsme byli okřiknuti cyklistou „snad uhneš, ne?“. Kdo je v právu? Děkuji.

Chodník není určen k pohybu cyklistů. Pokud by tomu tak bylo, byl by označen. V právu jste tedy byli vy.

Věra Čermáková, 05.06.2018

Stránka

A picture