Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má rok ročních období 

Stránka

Dobrý den, dnes, tedy v neděli 23. července, jsme v H-Systému nuceni poslouchat velký hluk z přilehlé stavby, a to i v pravé poledne. Může obec tuto věc nějak regulovat, abychom měli alespoň jeden den klid? Děkuji

V případě nadměrného hluku oslovte stavební úřad, který stavbu povoloval, případně obecní policii. Vaše otázka blíže nespecifikuje o jakou stavbu se jedná.

Věra Čermáková, 25. 7. 2017
Dobry den, bylo by mozne na detskych hristich vysadit par stromu? Vsechny jsou na slunicku a to se v lete opravdu neda zvladat. Dekuji

Ano, obec o tom uvažuje. Na konci léta bude obec v rámci dotace vysazovat stromy a keře u fotbalového hřiště. Požádáme zahradnickou firmu a doporučení výsadby u dětských hřišť.

Věra Čermáková, 22. 7. 2017
Prosím o opravu osvětlení na ulici Pražská pod zastávkou nesviti již delší dobu 2 lampy.

To, že jsou lampy stále nefunkční je důsledkem rekonstrukce osvětlení v ulici Pražská. Věříme, že během několika dnů to bude napraveno.

Věra Čermáková, 4. 6. 2017
Dobrý den, minulý týden jsem posílala dotaz, jaké jsou plány s dětským hřištěm v parku V Lipkách. Zatím nikdo neodpověděl, tak nevím jestli dotaz dorazil - raději posílám znova. Prosím tedy o informaci, zda budou odvezené herní prvky nahrazeny novými a kdy. Děkuji a přeji hezký den.

V dětském parku V Lipkách byla odstraněn dřevěný prvek z důvodu jeho poškození hnilobou apod. Bude nahrazen kovovými prolézačkami během léta.

Věra Čermáková, 26. 4. 2017
Dobrý den, dnes jsme se od pracovníků u odvozu nebezpečného odpadu dověděli, že by se snad měl konat svoz elektroodpadu asi za 14 dní - 29.4.? Chtěli bychom vědět, zda je to pravda, případně další informace. Děkuji za odpověď.

O svozu elektroodpadu není obci nic známo. Občané Velkých Přílep mohou elektroodpad větších rozměrů ( kompletní s elektrickou šňůrou ) odevzdat zdarma ve sběrném dvoru v Roztokách. Menší elektroodpad ( kulmy, holicí strojky, varné konvice apod. ) je možné odložit do kontejneru ve dvoře restaurace U Korychů, případně do beden v přízemí obecního úřadu.

Věra Čermáková, 18. 4. 2017
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali má obec povědomí o tom jak je zajištěn přístup majitelů domů v ulicích Dvořákova, Okružní, Fibichova, Škroupova, Janáčkova, Martinů, Sukova a Smetanova přes pozemky č. 173/1 a 173/141 (jedna se o zmíněné ulice), které nejsou v obecním vlastnictví??? Bude obec v budoucnu usilovat o to, aby se stala vlastníkem těchto pozemků/ulic??? Děkuji T. Hrdina

Dobrý den,
jedná se o ulice, v kterých jsou veřejně přístupné účelové komunikace. Obec velké Přílepy jedná s vlastníkem pozemků o bezúplatném převodu.

Eva Aulická, 3. 4. 2017
Dobrý den,můžete nám, prosím, sdělit důvody, pro které byl v úterý 21.3.2017 pokácen letitý zdravý a v loňském roce ošetřený a prořezaný strom na obecni cestě mezi ul. Roztocká a Högerova za zahradami domků? Jakoby nestačil trvalý nepořádek z nekonečné stavby p. Haubenwallera v bezprostředním sousedství, který nás už o značnou čast zeleně připravil. Děkuji za odpověď.

Strom se jevil jako zdravý, ale vzhledem k tomu, že byl z poloviny poškozen, padaly z něj suché větve a byl dle dendrologa neperspektivní. Obec jako náhradu za tento strom vysadí ještě letos pět nových větších stromů v parku V Lipkách.

Věra Čermáková, 27. 3. 2017
Že sezona k odvozu bioodpadu začala dříve než je stanovený termín na 7.4. mě přesvědčil jak již přeplněný biokontejner na Okružní ulici tak i aktivita v kompostárně, kam jsem odpad odvezl. Bude letos umístěn kontejner i na B.Němcové nebo zde ochotně někdo se zaparkovanou dodávkou bude nabízet odvoz bioodpadu místo konterneru?:)

Dobrý den, nerozumím zcela otázce. Svoz bioodpadu začal dříve vzhledem k teplému počasí a volné kapacitě svážející firmy. Kontejner je umístěn také na ulici B. Němcové. Nerozumím však Vámi zmíněné aktivitě v kompostárně a stížnosti na zaparkovanou dodávku.

Věra Čermáková, 27. 3. 2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda bude probíhat někdy v brzké době opět Vítání občánků. Předem děkuji za odpověď:)

Vítání občánků plánuje obec na neděli 21. května 2017 v odpoledních hodinách. V měsíci dubnu obdrží rodiče narozených dětí pozvánky.

Věra Čermáková, 27. 3. 2017
Dobrý den, neivte prosím, kdy budou prosim zveřejnena data a podmínky zápisu do Mateřské školy? mel by byt podle všeho 4.4.2017. podrobnosti ale nemužeme najít, nebo špatně hledáme :-) Bude třeba přijít do školky opet před zápisem v rámci dne otevřených dveří a registrovat se? velice dekujeme za odpověd.

Dobrý den, zápis dle úpravy vyhlášky o předškolním vzdělávání od následujícího školního roku se koná v období od 2. května do 16 . května. Informace týkající se zápisu v MŠ Jablíčko budou oficiálně vyvěšeny měsíc před samotným zápisem. Předběžně termín zápisu je stanoven na 2. 5. a 3. 5. 2017. Tento termín je pouze předběžný. Žádosti k předškolnímu vzdělávání budou k dispozici v MŠ. Zároveň vždy ráno bude v šatně II. třídy k dispozici registrace.

Smidžárová Libuše, 21. 3. 2017

Stránka

A picture