Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má zdravý člověk dohromady prstů na obou rukou 

Stránka

Dobrý den, souhlasím s paní Studenovskou, ale pro změnu bydlím v areálu Ari. Hodně lidí si stěžuje, proč neotevřete cestu kolem MS Jablíčko. Chtěla bych se zeptat jestli bude otevřena nebo ne. Byla bych ráda kdyby ne, je to obytná zóna a ne objízdná trasa, kterou si všichni budou zkracovat. Už minulý rok, kdy byla cesta otevřena tak tu všichni jezdily vysokou rychlostí. O uzavření ulice Kladenské jste informovali včas, tak nevím proč si lidé stěžují. Děkuji M.Š.

Dobrý den,
Do ukončení provozu MŠ neuvažujeme o otevření cesty kolem MŠ Jablíčko. V součastné době řešíme se Středočeským krajem problémy, které jsou způsobeny nedodržením  podmínek dopravního opatření k této uzavírce.

S pozdravem

Tomáš Hošek, 24.06.2019
Dobrý den, bydlím v ulici Pláničkova. Dnes v dopoledních hodinách, teprve třetí den po trvání dopravního omezení díky uzavírce Kladenské, projíždělo naším obytným komplexem velké množství aut, i náklaďák s návěsem, jejichž řidiči se zřejmě snažili vyhnout frontě ve Svrkyňské a zkrátit si cestu na ulici Pražskou. Mnozí nerespektovali ani sníženou rychlost v obytné zóně. Byla bych ráda, aby obec učinila vhodná opatření (např. značka "slepá ulice", kontroly místní policií), abychom se nemuseli obávat o životy dětí a domácích mazlíčků v naší obytné zóně. Děkuji, Studenovská

Dobrý den,

bohužel Vám musím dát za pravdu, že řidiči motorových vozidel se chovají velmi neukázněně a porušují zákon v mnoha ohledech. Stávající situace je zapříčiněna několika stavebními projekty, které se týkají rekonstrukce komunikace č. 240/II , centra obce Tursko, výstavby světelné křižovatky v centru obce Velké Přílepy a od příštího týdne bude omezen průjezd obcí Svrkyně. Český řidič se bohužel demokraticky změnil a nehodlá dodržovat vůbec nic. Dopravní značení se začíná dodržovat v okamžiku, kdy je v blízkosti policie. V současné době trápí obecní policii ve Velkých Přílepech nedostatek strážníků. Obecní polici scházejí tři strážníci a proto není možné být všude ve stejný čas. Je nutné upozornit na skutečnost, že strážníci řeší i jiné oznámení od občanů, které se netýká pouze dopravy. V tomto ohledu je nutné zmínit § 2 zák. č. 553/1991 Sb., o obecní policii, kde je výčet úkolů,které obecní policie plní dle tohoto nebo zvláštního zákona. Co se týká dopravy, tak obecní policie se pouze podílí v rozsahu stanoveném tímto nebo zvláštním zákonem na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích. Hlavní úkol je na straně státu, potažmo Policie ČR, která má specializované útvary "Dopraví policii". Veškeré stavební akce, které jsem uvedl na samém začátku se bohužel přímo týkají území, které spravuje obecní policie. Vedení obecní policie i obce se obrátilo o pomoc na Policii ČR, ale vzhledem k nedostatečnému personálnímu stavu ani ta nemůže pomoci. Jestli že by měl někdo zájem pracovat u obecní policie, tak ho rádi uvítáme v našich řadách a  může se podílet na zabezpečování veřejného pořádku. Obecní policie provádí každý den monitorování dopravní situace a řeší porušení zákona. Jak bylo v dotazu uvedeno, tak se jedná teprve o třetí den dopravního omezení. Dle průzkumu se začíná počet automobilů snižovat a řidiči začínají objevovat i jiné komunikace. Příští týden vše vyhodnotíme a budeme věc nadále řešit. Bohužel situace není příznivá a pokud má někdo zájem, tak se může přesvědčit osobně.
vr.prap. Karel Král,vel. OP, 21.06.2019
Dobrý den, mohu poprosit o informaci, proč je uzavírka v Přílepech na křižovatce, když v uzavřeném části silnice téměř žádné práce neprobíhají? Níže je zmíněno, že investorem je Středočeský kraj, ale ten jistě s obcí celou situaci konzultoval a je i v zájmu obce (hlavně jejích občanů, kteří bydlí v části za semaforem), aby práce byla odvedena co nejdříve. Nemůže obec kontaktovat investora, aby úpravu na hlavní komunikaci provedl přednostně a zůstala pouze uzavírka na Kladenské? Jistě by se dalo fungovat efektivněji, kdyby byla vůle. MJ

Máte naprostou pravdu. V zájmu obce i občanů je urychlení výstavby, zejména k uzavírce ulice Kladenská a snížení průjezdnosti Pražské ulice. Bohužel, obec bezvýsledně od pondělí 17. června každodenně na toto investora Středočeský kraj i KSÚS upozorňuje, také na nedodržování dopravně inženýrských opatření ( seřízení semaforů, absence semaforů na přechodech apod. ) Obecní policie se navíc potýká s neukázněností řidičů, státní policie odmítla pomoc. Dnes v pátek jsme podnikli další podstatné kroky, věříme, že povedou k nápravě. Pro Vaši informaci, stavba musí probíhat dle harmonogramu a obec nemůže nic na průběhu stavby měnit.

Věra Čermáková, 21.06.2019
Dobry den, cestu do Roztok jedu Lichoceves, Statenice, Lidl a Unetice. Holt musi jen clovek vyjet rano drive , myslim, ze se to da ale ty 3 mesice zvladnout. Lepsi nezli si poustet dopravu uplnym centrem obce navic kolem hriste a skolky, kde se pohybuje hodne deti.

Děkuji za tento rozumný názor. Často musíme trochu slevit ze zaběhnutých věcí. Pospícháme a štve nás to, ale nejsou to zbytečné práce. Tři měsíce, zejména během prázdnin, uběhnou velmi rychle. První dny uzavírek jsou vždy trochu hektické.

Věra Čermáková, 19.06.2019
Dobrý den, Chtěl jsem se zeptat kam vyvézt: nebezpečný odpad, elektro velká televize, staré kusy nábytku. Je možné využít sběrný dvůr v Roztokách?

Velké elektrospotřebiče můžete odvézt do sběrného dvora do Roztok, menší lze uložit do kontejneru ve dvoře restaurace U Korychů. Se starými kusy nábytku musíte počkat do podzimního svozu velkoobjemového odpadu a nebo ho nabídnout firmě, která se zabývá výkupem starého nábytku ( kontakt jistě naleznete na internetu ).

Věra Čermáková, 19.06.2019
Dobrý den, ráda bych věděla, jak je vyřešena situace kvůli uzavírce ulice Kladenská, pro lidi, kteří bydlí v oblasti Kamýk, jak se dostanou např. do Roztok, aniž by museli objíždět "pulku"Středočeského kraje? Bude nějako oficiálně otevřená cesta kolem MS Jablíčko? Děkuji za zprávu (už jsem se zde jednou ptala a nikdo neodpověděl).

Dobrý den,


Po dobu uzavírky ul. Kladenská je pro osobní vozy navržena objízdná trasa ul. Kladneská - (Lichoceves) - Noutonice - Svrkyně - ul. Pražská.  Investorem je Středočeský kraj, nikoliv obec.
Nicméně osobně věřím, že občané si najdou i jiné trasy, jenž jsme provizorně nechali v minulých dnech opravit. Dle skutečné situace jsme připraveni umožnit i jiná dopravní řešení v rámci území obce, jako je například jednosměrné otevření ul. Na Parcelách. Prioritní je však bezpečnost dětí.


S pozdravem

 

Tomáš Hošek, 17.06.2019
Dobry den, vzdy kdyz se kona nejaka akce Na statku, je parkoviste u panelaku v Roztocke ulici obsypane auty, dokonce i na parkovacich stanich, ktere jsou ohranicene retezy nebo provazy. Obyvatele panelaku pote nemohou parkovat na svych mistech. Je mozne se proti tomu nejak branit ?

Dobrý den,

nejdříve je nutné probrat podstatu věci z právního hlediska. Vlastníkem pozemku u "paneláku" v ul Roztocké je obec. Pozemek parcelní č. 387, druh pozemku ostatní plocha . Tento pozemek je ze zákona č. 128/2000 Sb., považován za veřejné prostranství a tudíž je nutné k tomu i tak přistupovat. Jestliže někdo uvádí, že parkuje vozidlo na "svých místech", tak se domnívám, že to není zcela pravda. Parkuje na místě, které je majetkem obce a obec dotyčným vychází vstříc z důvodu místní situace, která z možnosti parkování vyplývá. Je však nutné si uvědomit, že v tuto chvíli mají všichni parkující bez rozdílu stejná práva a povinnosti. Zde navrhuji, aby obec uplatnila své právo, které má zákonem dáno ve věci záboru veřejného prostranství a vyzvala parkující osoby k uzavření řádné smlouvy na využívání předmětného pozemku parcelní číslo 387.

Karel Král, 12.06.2019
Dobrý den, v zatáčce mezi ulicí Okružní a Roztockou se na zábradlí objevila reklama - banner. Zajímalo by mne, zda je povolená a nelze jí odstranit či alespoň posunout. Dost totiž brání ve výhledu autům vyjíždějícím na Roztockou ulici. Je asi jen otázkou času, kdy dojde k nějaké nehodě. VP

Reklama byla již odstraněna. S obcí její vyvěšení nikdo nekonzultoval, její umístění ohrožovalo bezpečný provoz na komunikacích.

 

Věra Čermáková, 11.06.2019
Dobrý den.Měl bych otázku ohledně točny autobusu během uzavírky.Jedna se o to že autobusy budou projíždět ulicí U pošty.Nemyslím si že tato ulice je na tenhle účel vhodná.Podle mne by bilo daleko lepší aby se autobusy otáčely ve Svrkyňi kde je točna autobusu.A co máme dělat s osobníma auty během toho obdoby uzávěry. děkuji za odpověď. Hájek

Pro trasování linek hromadné dopravy existují specifická pravidla. Zvolené řešení, kdy linka 316 směrem do Kralup, bude vedena po své trase s náhradní zastávkou před Pražská č.p. 48 a opačným směrem, kdy tato linka bude vedena ul. Pražská - U Pošty - Svrkyňská - Pražská plně odpovídá všem požadavkům jako jsou křivkové poměry i společná zastávka linek 350 a 316 v ul. Svrkyňská. Po dobu omezení bude ul. U Pošty jednosměrná. Máte pravdu, že ul. U Pošty není v nejlepším stavu a bude nutné ji zrekonstruovat. A právě další poškození provozem MHD po dobu 3 měsíců je menším zlem než-li poškození "nového" povrchu v ul. Spojovací. V ulici Spojovací bude manipulační zastávka pro končící spoje linky 350. Vámi navržené řešení by neúměrně prodlužovalo jízdní dobu spojů.

Po dobu uzavírky ul. Kladenská je pro osobní vozy navržena objízdná trasa ul. Kladneská - Lichoceves - Noutonice - Svrkyně - ul. Pražská. Nicméně osobně věřím, že občané si najdou i jiné trasy, jenž jsme provizorně nechali v minulých dnech opravit. Dle skutečné situace jsme připraveni umožnit i jiná dopravní řešení v rámci území obce.

S pozdravem

Tomáš Hošek, 10.06.2019
Dobrý den, mohu se zeptat, kdy bude uskutečněn svoz nebezpečného odpadu? Děkuji. VP

Zatím není přesné datum domluveno se svozovou firmou. Prosíme o strpení, předpoklad je v první polovině června.

Věra Čermáková, 17.05.2019

Stránka

A picture