Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je jedna plus jedna 

Stránka

Dobrý den, v ulici E.Destinové - u kruháku, chybí již nějakou dobu na stanovišti kontejnerů pro tříděný odpad kontejner na sklo. Prosím o informaci zda a kdy bude vrácen zpět. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Kontejner na sklo vrácen nebude. Toto "hnízdo" na tříděný odpad bylo umístěno na nevhodné místo uprostřed zástavby. Odvoz tříděného odpadu způsobuje velký hluk, zejména sklo. Odpad je vyvážen několikrát týdně, převážně v ranních hodinách. Už samotné vhazování skla do kontejneru je hlučné. Obec nechala na jaře vybudovat nové stanoviště tříděného odpadu na konci ulice E. Destinové směrem na Roztoky. Na tomto místě je možné likvidovat sklo.

Věra Čermáková, 13.09.2019
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli můžeme v blízké době počítat s veřejným osvětlením v ulici podmoráňská ? Děkuji

V zimním období 2019-2020 bude obec připravovat na základě projektu výstavbu chodníku v ulici Podmoráňská. V rámci výstavby chodníku bude provedena kabelizace a pokud půjde vše podle plánu mohlo by být osvětlení zprovozněno současně s chodníkem, tedy na podzim roku 2020.

Věra Čermáková, 11.09.2019
Dobrý den, nevíte, prosím, co je příčinou, že veřejné osvětlení na ulici Okružní horní část, Janáčkova a k ni přilehlé ulice nesvitilo celou noc 2.9. a rovněž nesviti i dnes 3.9.? Kdy bude opět v provozu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nevíte, prosím, co je příčinou, že veřejné osvětlení na ulici Okružní horní část, Janáčkova a k ni přilehlé ulice nesvitilo celou noc 2.9. a rovněž nesviti i dnes 3.9.? Kdy bude opět v provozu? Děkuji za odpověď.

Věra Čermáková, 11.09.2019
Dobrý den, vážená paní starostko, dne 2.1.2018 jste odpověděla na dotaz ohledně "nevyvážení" popelnic s tím, že "....Smlouva na vývoz odpadu neřeší techniku vyvážení odpadu. Svozová firma požaduje, aby popelnice byly vystaveny před domem k vyvezení. Zaměstnanci nemohou vstupovat na soukromý pozemek, už s tím v minulosti měli problémy....". K tomu těžko něco namítat, ale to, že nevyvezou ani popelnice umístěné a tedy zároveň trvale umístěné a zároveň vystavené (!) v "budnících" pro popelnice a skříně s elektroměry a plynoměru, které jsou přímo na hranici neoplocené části pozemku s veřejným chodníkem ! (např. celá, ale nejen, ulice Dvořákova - výstava od H-Systému), kde není plot a jsou běžné přístupné je pouhá výmluva ! Jinak by, při takovém nesmyslném, účelovém výkladu, totiž nemohl nikdo "cizí" ani dále ke vchodovým dveřím domu přistoupit, např. zazvonit na zvonek u vchodu, pošta apod. by nemohla doručovat do poštovních schránek, umístěných u dveří domů či na budnících apod.. Takto byly domy kolaudovány, a to včetně umístění popelnic, které chytře eliminuje problém vystavování popelnic k vývozu, který vzniká v jiných případech řešení umístění popelnice. Samozřejmě jiná situace je, když popelnice jsou za plotem apod., např. za dveřmi v nice domu a majitel ji opomene připravit k vývozu, to je jeho problém. Dovoluji si podotknout, že více než 15 let s tím nebyl žádný problém, pracovník svozové firmy si vytahoval popelnice z budníku na kraj chodníku a běžně byly vyváženy ! O účelovostí tvrzení svědčí i to, že svozové firmy např. Praze 6 (ale celé Praze i dalších mnoha městech), běžně svými pracovníky vstupují na pozemky, či do domů (mají dokonce klíče od domů), aby při vývozu popelnice připravili ze dvorů domů apod. a zase je tam vracejí. Pokud by snad měla svozová firma "nejistotu" i popisovaném situaci, jistě nejen já, ale řada spoluobčanů s volně přístupnými popelnicemi, ráda podepíše, že za účelem vývozu popelnic mohou kdykoliv oběma nohama vstoupit na neoplocenou část mého pozemku (ootřebný rozsah asi 1 m2) před vchodem do domu, těsně přiléhajícího k chodníku, a to za účelem vývozu popelnice a také vrácení popelnice na její místo. Smlouva se svozovou firmou techniku vyvážení odpadu, když se toto ukázalo po mnoha létech jako problém, měla řešit dodatkem, v případně nové smlouvě by to určitě nemělo být opomenuto.

Přepošlu Váš podnět svozové firmě k vyjádření a jejich odpověď zveřejníme. Ze stanovišť, která jsou přístupná z ulice a určena k umístění popelnic, by měly být popelnice vysypány.

Věra Čermáková, 11.09.2019
Dobrý den. nevíte, prosím, co se stalo s křížkem pod Hajnicí u cesty ke Statenicím? Děkuji za odpověď.

Křížek byl poničen neznámým vandalem. Po rekonstrukci bude opět osazen.

Věra Čermáková, 02.09.2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli bude v blízké budoucnosti možné na Pražké ulici instalovat průjezdový radar? Případně jak obec plánuje řešit situaci se zvyšující se frekvencí dopravy v obci, zejména průjezd kamionů? Bydlíme nahorě na Pražské před zatáčkou a frekvence hluku při průjezdu kamionů dosahuje v místnosti až 85db. Hluk je zejména nepříjemný v noci. Bohužel ani současně instalované semafory na hlavní křižovatce situaci nijak nezmírnují, jelikož v obci není dodržovaná rychlost, kvůli které se hluk zvyšuje. Děkuji za odpověď, AR

V prvé řadě je nutné říci, že komunikace II. třídy na Pražské ulici nejsou ve vlastnictví obce, ale Středočeského kraje. Ten je zároveň investorem současné stavby světelné křižovatky. Obci není zatím nic známo, že by kraj chystal umístění průjezdového radaru. Obec si je ale vědoma narůstající dopravy na Pražské ulici a proto navrhla, a již se pracuje na projektové dokumentaci, obchvat obce Velké Přílepy, který by přímo navazoval na plánovanou Přeložku II/240 a tím by se velmi eliminovala zejména těžká doprava v centru obce. Informaci nebo alespoň předpoklad , kdy bude zahájena stavba Přeložky II/240, a tím i stavba obchvatu obce, však nemůžeme podat. Na zdržení stavby měla v minulosti vliv některá odvolání spolků i obcí, i výsledek referenda v naší obci.

Věra Čermáková, 02.09.2019
Apeluji znova na situaci, že autobusy č. 316 jezdí neustále ulicí Spojovací místo U Pošty. Stále se nic neděje a dosud nebyla u Arriva stejnána náprava. Mimo jiné zámková dlažba u blíže ležícího spomalovacího přechodu u přechodu je stále vymačkaná a je třeba ji podsypat. Čeká obec, až vyprší záruka? Už jsem to několikrát urgoval a stále se nic nezměnilo a vše je při starém!

Dobrý den,

Ano, BUS 316 bude i nadále jezdit i ulicí Spojovací. Důvodem jsou problémy s křivkovými poměry při vyjíždění BUS z ulice U Pošty, kde zadní nápravou nám demolovaly chodník. Jestliže myslíte zpomalovací semafor na ul. Pražská, zde byly prohlubně nafoceny a běží reklamační řízení.

S pozdravem

Tomáš Hošek, 19.08.2019
Dobrý den, bydlíme v ulici U Rybníčku s výhledem na věznici. Často mám ale pocit, že je pár metrů od nás ubytovaný pionýrský tábor. Smích, zpěv, pokřikování a skandování, často i po desáté hodině večer. V minulosti jsem se již jednou ohradila, že nás to celkem vyrušuje. Prý to není možné.... A tak by mě zajímalo, jak to vedení věznice vysvětlí. Věznici bych si představovala jako zařízení s přísným režimem. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ty ženy jsou tam za trest a zvenku to opravdu tak nevypadá. Nejsem nesnášenlivá, ale všeho moc škodí.

Pokud máte trvalý problém s dobrou náladou osazenstva věznice, bylo by dobré upozornit na to vedení věznice. Kontakt jistě máte. Obec nemá pravomoc do výkonu trestu jakkoli zasahovat a nebo dokonce navrhovat opatření, vedoucí k depresivnějšímu rozpoložení potrestaných. Vaše představy přísnějšího režimu tedy, prosím, konzultujte s vedením ve Velkých Přílepech.

Věra Čermáková, 07.08.2019
Dobry den pani starostka, chcela by som sa opytat, kedy skoncia tie neverending stavebne prace prebiehajuce v ulici Okruzni? - pani tam cez den moc nehnu prstom, ale zato v skorych rannych hodinach zvesela budia siroke okolie svojou neutichajucou aktivitou...

Zázemí staveniště a práce na sítích na vjezdu do Okružní ulice jsou vyvolány rekonstrukcí ulice Nová. Ta by měla být ukončena koncem září. Rekonstrukce ulice je vzhledem k jejímu úzkému profilu a nutnosti zásahu do sítí a vybudování dešťové kanalizace velmi náročná. Práce ale probíhají dle stanoveného harmonogramu, dozor obce na to velmi dbá. Nechceme stavbu zbytečně prodlužovat na úkor občanů.

Věra Čermáková, 07.08.2019
Dobrý den, zajistí obec cisternu s vodou v době, kdy je hlášena odstávka vody kvůli opravám v ulici Nová? Jelikož se podle informací zde na stránkách jedná o období od 25.7 do 12.8, bylo by dobré vodu zajistit. Dnešní výpadek vody od 8 hodin ráno tomu byl hezkým příkladem. Děkuji, AR

Větší plánovaná odstávka je 12.8.2019. Cisterny budou přistaveny dle rozpisu v informacích na webu obce. Pokud bude nutná další plánovaná odstávka, která bude trvat více hodin, VAK Beroun cisterny zajistí. Období 25.7. až 12.8. obec zmiňovala z důvodu, že toto období bude velmi náročné na práce na vodovodním řadu a že může kdykoli dojít k přerušení dodávky vody. Domácnosti by tedy měly mít alespoň minimální zásobu pitné vody pro tyto případy. Dodavatel stavby se vždy bude snažit přerušení dodávky zkrátit na co nejkratší dobu.

Věra Čermáková, 07.08.2019

Stránka

A picture