Zasedání zastupitelst

Nejbližší termín:

2.11.2021 19:00 Galerie

Další plánované termíny:   14.12.2021 

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Svoz odpadu

Svoz nebezpečného odpadu

Sobota 23.10.2021

8:00-11:00 U pošty

Svoz odlozen - náhradní termín bude upřesněn

Termín posledního svozu bio odpadu

19.11.2021

Více infromací zde 

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

  CzechPoint

DSO

Aktuální počasí

Počasí dnes:

22. 10. 2021

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, od 900m srážky sněhové. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Svátek

Svátek má Sabina

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je pět mínus dva 

Stránka

Dobrý den, jak často je povinné sekat soukromý pozemek ve Velkých Přílepech dle obecní vyhlášky? Děkuji

Dobrý den,

2x ročně.

18.10.2021
Milé vedení obce, v souvislosti s rozkopanou Podmoráňskou a přípravami na zástavbou nad věznicí si říkám, jestli je šťastné řešení obestavět věznici občanskou zástavbou. Co si o tom myslíte? (I když už je rozhodnuto a změnit se to nedá). Ale vzhledem k hlučnosti děvčat za plotem počítám, že noví obyvatelé moc nadšení nebudou.....Mnohem líp by se tam vyjímal nějaký seniorský komplex s krásnou zahradou a péčí. Hluk je tam řádný a občasná cvičení na klidu taky moc nepřidají. Jen mě zajímá, jestli o tomhle někdo přemýšlel, když dával ty razítka na povolení. Renáta Šťastná, U Rybníčku

Výstavba sítí, komunikací a rodinných domů v sousedství věznice probíhá v souladu s územním plánem z roku 1996. Pozemky jsou soukromé, na tuto lokalitu vznikla studie, která je na webu obce a občané se s ní měli možnost už v roce 2013 seznámit. Vhodnost nebo nevhodnost posoudí ti, kteří si v této lokalitě pozemek a domek zakoupí. Každý se jistě před koupí nemovitostí seznámí se všemi klady i zápory lokality i plánovanými záměry v území.

Věra Čermáková, 18.10.2021
Dobrý den. Existuje plán na rekonstrukci chodníku ve Smetanově ulici ? Děkuji.

"Horní H-Systém " trpí v ulicích Dvořáková, Smetanova nedokončením chodníků a parkovacích míst, jedná se o pozůstatek ze strany H-systému, správce konkurzní podstaty a družstva Svatopluk. Obec vykoupila v minulých letech komunikace za nemalou částku od společnosti CIB a v letošním roce došlo k dokončení části chodníku a parkovacích míst v ul. Dvořáková. Kompletní dokončení této lokality si vyžádá investice okolo 2 milionu korun a bude záviset na finančních možnostech obce i s ohledem na probíhající investice.

Současný strategický plán obce s touto investicí nepočítá.

Zastupitelé obce budou ještě v letošním roce schvalovat aktualizaci strategického plánu, váš požadavek na dokončení chodníků v ulici Smetanova jim bude předán.

Eva Aulická, 18.10.2021
Dobrý den, co se prosím děje za změny na pozemku u věznice? Děkuji.

V této lokalitě je plánována výstavba patnácti rodinných domů a občanské vybavenosti. Práce na poli se vážou ke stavbě komunikace ve směru Podmoráňská a ulice Nad Věznicí. 

Věra Čermáková, 21.09.2021
Dobry den, na kdy je prosim naplanovan dalsi svoz velkoobjemoveho odpadu?Neuvazuje obec zvednout frekvenci Q?dekuji

Termín svozu velkoobjemového odpadu naleznete na webu obce v sekci odpady (9.10. a 16.10.2021). Obec frekvenci zatím zvedat nebude, smlouva s firmou Nimetal, která pro obec zajišťuje svoz zdarma, zní na dva termíny v roce.

Věra Čermáková, 21.09.2021
Dobry den, mohla by prosim policie se zamerit na parkovani na chodniku u Cykloservisu Onderka? Velmi casto tam auta stoji tak, ze jediny mozny pruchod je po silnici, coz neni v tech mistech vubec bezpecne (a samozrejme stani na chodniku je zakazane). Chapu, ze parkovani je tam problematicke, ale resit to tak, ze chodci museji chodit po silnici proste nelze. Dekuji.

Na uvedenou lokalitou se obecní policie zaměřuje v rámci hlídkové činnosti a to nejen z důvodu cykloservisu, ale i také pekárny a autoservisu. Bohužel i vlastníci nemovitostí často tímto způsobem parkují. Obecní policie bude tuto lokalitu kontrolovat častěji a budou padat i větší pokuty. Domluva se dosud míjela účinkem.

Věra Čermáková, 06.09.2021
V naší ulici Zátopkova (konkrétně před domem 1039) střídavě svítí a nesvítí lampa veřejného osvětlení. Kam se primárně hlasí poruchy tohoto typu?

Poruchu s číslem lampy, které je na ní uvedeno, nahlaste na podatelnu obce: podatelna@velke-prilepy.cz nebo tel: 220 930 535.

Radka Linhartová, 25.08.2021
Dobrý den, pět se jako každý rok, opakuje problém zásobení vodou, není avizováno přerušení dodávky vody na neděli 8. srpna 2021 (odpoledne). Kdy se konečně dočkáme vyřešení pro celou obec?

Havárie na vodovodním řadu se těžko avizuje dopředu. Jsem přesvědčena, že se havárie řešila v nejkratší možné době. Obec dělá pro zásobování vodou maximum. Pokud chcete mít přehled, sledujte zpravodaj, kde se o všech akcích, včetně navýšení kapacity přivaděče a zokruhování vodovodu píše. Havárie se stala právě při stavbě a pokládání nového řadu.

Pro úplnost havárie se stala v cca 17:05. V 17:15 byla informace na webu obce, 17:26 byly odeslány SMS všem občanům v zaregistrovaným v Mobilním rozhlase (cca 450 SMS), v 17:39 přišly registrovaným občanům SMS od VaK Beroun a v 17:50 byla porucha odstraněna.

Věra Čermáková, 09.08.2021
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je v silách obce nějakým způsobem zajistit, aby se nepřizpůsobiví občané neshromažďovali v okolí obchodu-parku-autobusové zastávky? Bydlím v blízkosti a několikrát jsem byla svědkem, kdy dotyční žebrají o peníze (dospělé, ale i děti), zanechávají po sobě nepořádek a celkově dochází k velmi nedůstojným situacím (močení tak, aby to všichni viděli, když jim odmítnou dát peníze, popíjení alkoholu - následná agrese apod.). Děkuji za odpověď.

Obecní policie se snaží operativně reagovat na vznikající nedostatky. Na tento konkrétní jsme reagovali okamžitými odpoledními a nočními službami, kdy odpoledne se řeší situace v parku a v okolí centra obce a v noci pak páchání trestné činnosti.

Za poslední týden bylo uděleno několik pokut v souvislosti s popíjením alkoholu na veřejném prostranství, dále pak za nedodržování veřejného pořádku v obci, což vedlo k výraznému zlepšení situace. Dále bylo v nočních hodinách zadrženo několik osob s trestní minulostí, což také přispělo ke snížení trestných činů v obci. Obecní policie Velké Přílepy nezajišťuje nepřetržitý provoz a v počtu tří strážníků se snaží okamžitě reagovat na situaci v obci

Martin Ventura, vol. OP, 23.08.2021
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak je to s pálením listí a jiného nepořádku. Sice je s podivem, že některé jedince to vůbec napadne v řadovém domě, ale i takový omezenci jsou. Máme k dispozici kontejnery nevím co potřebují více. Existuje na toto vykuřování sousedů nějaké omezení?

Pálení rostlinných zbytků částečně ošetřuje obecní vyhláška č.1/2004, která je už značně zastaralá a částečně neodpovídá současným požadavkům na ochranu ovzduší. Obec připravuje vyhlášku novou. Přesto se i v ve vyhlášce 1/2004 v odstavci Ochrana ovzduší uvádí, že spalování nemůže být prováděno způsobem, který by zatěžoval okolí nad míru přiměřenou. Pokud bude ke spalování docházet nadále a nebude možná domluva se sousedem,, volejte, prosím, obecní, případně státní policii. 

Věra Čermáková, 23.08.2021

Stránka

A picture