Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Zasedání zastupitelst

Nejbližší termín:

20.4.2021 19:00

Další plánované termíny:   

 15.6., 14.9., 2.11., 14.12.

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Po kolika kolech jezdí běžné auto 

Stránka

Dobrý den, zajímalo by nás prosím, zda bude zase přistavěn kontejner na bioodpad v ulici Dany Medřické. Případně kdy bude přistavěn? Máme pocit, že v lonskem již touto dobou jiz byl k dispozici. Děkuji LS

Přistavení kontejnerů bylo přislíbeno během víkendu. Z časových důvodů to bude během tohoto týdne.

Věra Čermáková, 06.04.2021
Dobrý den, Při procházkách v naší obci mne mimo jiné trápí i těchto pár problémů. Rád bych se zeptal, zda je možné na nich zapracovat. 1. chybějící chodník na rohu Roztocké a Okružní. Když člověk jde na autobus, tak je rázem celý od bláta. 2. chybějící cesta na spojení ulic Svahová a Nová. Proč zde chybí těch pár metrů cesty? 3. na ulici Dvořáková (kolem čísla popisného 333) je velmi cítit plyn. Už dlouhodobě. 4. dodržování maximální povolené rychlosti v obci. Přejít na druhou stranu cesty je bohužel dost nebezpečné, protože někteří řidič se řítí rychlostí, které daleko překračuje maximální povolenou rychlost. Kdy konečně bude hotový obchvat obce? Já vím, že to je komplikovaná otázka, ale obchvat je ideální / jediné správné řešení a stávající průjezd obcí je to nejhorší / pro obyvatelé nejnebezpečnější řešení. Děkuji. Pavel

1. V dubnu 2021, pokud dovolí počasí, budou obnoveny práce na dodláždění scházející části chodníku na pozemcích v majetku obce. Bohužel tam nadále zůstane v původním stavu přibližně 16 bm , kde je soukromý vlastník a ten si zadláždění na náklady obce nepřeje.

 

2. Svahová - Nová - oprava není plánována v letošním roce. Pozemek patří do ulice Svahová. Bude provedeno v rámci opravy v ulici Svahová

 

3. Pokud cítíte plyn je třeba upozornit majitele domu, kontaktovat buď hasiče nebo volat správce plynové soustavy

 

4. Obecní policie úzce spolupracuje s hlídkami dopravního dohledu PČR DI Praha-západ, kde společně proběhlo několik akcí zaměřených na překročení nejvyšší povolené rychlosti. Toto měření bylo prováděno hlídkami PČR, kde bylo prokázáno, že zde nedochází k častému porušování zákona. Tato spolupráce nadále probíhá v rámci možností obou složek.

Věra Čermáková, 16.03.2021
Mám dotaz, zda by nebylo možné rozmnožit pár formulářů pro opuštění okresu pro lidi, kteří nemají počítač včetně tiskárny. Napadlo mne to po rozhovoru s Francií, kde veškeré potřebné formuláře mají k vystřihnutí v denním tisku. Třeba by bylo možné je ofotit a umístit v podatelně MÚ? Děkuji, je to jen nápad, snad pandemie skončí.

Máte naprostou pravdu. Formuláře jsou již vytištěny a k odebrání jsou na stolku v přízemí vedle podatelny.

Věra Čermáková, 06.03.2021
Dobrý den, všimla jsem si, že se postupně kácí ořešáky a keře v aleji vedle fotbalového hřiště. Budou se nečím nahrazovat? Byla by škoda přijít o takovýto kus zeleně. Děkuji

Kácení poškozených ořešáků v aleji u fotbalového hřiště je součástí údržby obecní zeleně prováděné systematicky na území celé obce. Ke kácení celých jedinců se přistupuje na základě předchozího dendrologického posouzení. K tomu došlo v průběhu roku 2020. Obec má mimo vlastní lesy ve vlastnictví přes 300 vzrostlých stromů. To, že se zahajuje údržba stromů, bylo na obecních webových stránkách uvedeno již 09/2020 v souvislosti s možností odkupu palivového dříví.

Konkrétně u fotbalového hřiště je počítáno s náhradní výsadbou. Alej zůstane zachována. Další kácení v této lokalitě už není zapotřebí, ve svém čase bude ještě provedena úprava koruny u některých ořešáků.

Taťána Zaorálková, 16.02.2021
Dobrý den, jsme v karantene pozitivni covidem. Nemame ted jak zakoupit nalepku na odpad. Co s tim mame delat? Je nejaka moznost zaplatit online??? Neradi by jsme zustali s plnym kontajnerem!!!

Za svoz odpadu lze zaplatit převodem. Informace jsou na webu obce (Odpady - Oficiální stránky Obce Velké Přílepy (velke-prilepy.cz)), případně se domluvte s paní účetní. Pokud nebude ve Vašich možnostech si známku vyzvednout na podatelně, napište a bude Vám doručena v tomto výjimečném případě do schránky. 

Věra Čermáková, 04.02.2021
Dobrý den, ráda bych se zeptala na jaké číslo účtu mohu zaplatit polatek za psa a kolik? Děkuji. S pozdravem K.Škodová

Poplatek za psa můžete uhradit na podatelně úřadu nebo převodem na účet 101542896/0300, jako vyr.symbol uveďte číslo popisné. Za 1 psa se platí 250 Kč, za každého dalšího 400.- Kč. Senioři nad 65 let mají slevu 150.- Kč a 200.- Kč.  Pokud nemáte ještě psa přihlášeného, můžete tak učinit na pokladně obecního úřadu. Při registraci doplňte číslo čipu.  Poplatek za psy je splatný nejpozději 31.března.

Vera Čermáková, 18.01.2021
Ještě jednou dobrý večer, mám dotaz, kdo uklízí exkrementy po psech (páníčkách) na chodníku? Přímo před domem ul. Hogerova bohužel jedno máme a rozhodně ho uklízet po cizím majiteli nehodlám. Uklízím si po svém pejskovi, ale tohle už je opravdu vrchol drzosti a arogance..... bohužel.

Exkrementy po psech by měli uklidit zodpovědní majitelé. Pokud se tak nestalo před Vaším domem, nevím, co Vám mám poradit.  Máte zřejmě dvě možnosti, buď exkrement odstranit sama a nebo ho nechat ležet. V druhém případě však hrozí nebezpečí, že do něj šlápnete Vy a nebo někdo jiný. Že jsou někteří majitelé psů nezodpovědní a svým způsobem drzí a arogantní, s tím s Vámi souhlasím.   

Věra Čemáková, 18.01.2021
Bude někdo v ulici Dvořákova a jiných na hoře v obci udržovat komunikace nebo se počká do jara až to roztaje. Příchod k autobusu je opravdu nebezpečný pro mladé a zdravé natož pro starší invalidní občany. Každý rok se to opakuje copak neexistuje prevence zase tolik dní v roce nesnezi.Obyvatele horní části Přílep by za to byli velice rafo

Úsek, který jste měla na mysli, je již posypán. Samozřejmě budeme udržovat komunikace ještě před příchodem jara. 

Věra Čermáková, 16.01.2021
Dobrý den, reaguji na několikatidenní zápach v naší opci. Nedají se otevřít okna pro větrání a ani se místy procházet na "čerstvém" vzduchu. Třeba v pondělí 4.1. to bylo kolem ZŠ tak nesnesitelné, že byl zápach cítit i přes šálu. Dnes opět. Na webových stránkách má obec formulář "Monitoring zápachu v obci Velké Přílepy". Pokud jej vyplní více obyvatelů VP, bude se s tím dát něco dělat? Je to DLOUHODOBĚ VELMI obtěžující. Moc děkuji za odpověď.

Pokud zápach trvale obtěžuje, lze vyplnit a odevzdat dotazník s uvedením podrobností, které by pomohly při jednání s původcem zápachu, lze si však stěžovat i jinou formou např. dopisem či emailem adresovaným zastupitelstvu obce. Je vhodné uvést datum a hodinu, kdy se zápach šířil. Obec se tím bude zabývat.

Věra Čermáková, 07.01.2021
Dobrý den,kde najdu územní plán k plánované propojce do Okružní ulice přez pozemky k.ú.Velké Přílepy 249/10 a 184/12?

Dobrý den, 

Návrh územního plánu Velkých Přílep provází spoustu nepříjemností.  Do nedávna byl návrh zveřejněn na webových stránkách ORP Černošice. Nyní je ke stažení na  informace-o-obci/uzemni-plan/.

Aktuální stav je takový, že čekáme na rozřešení rozporu dvou závazných stanovisek. V tomto ohledu obec už vyčerpala většinu možností, které ji zákon nabízí.  Z tohoto důvodu není možné dále pokračovat  ve schvalovacím procesu.

 

 

Tomáš Hošek, 14.12.2020

Stránka

A picture