Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Zasedání zastupitelstva

Plánované termíny: 11.2., 21.4., 16.6., 15.9., 3.11., 15.12. 2020

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je pět plus jedna 

Stránka

Dobrý den, chtěla bych pochválit letošní novoroční ohňostroj. Byl opravdu krásný.

Děkujeme za ocenění práce "ohňostrojářů". Na konání ohňostrojů je různý názor, ale to je k jiné diskuzi.

Věra Čermáková, 14.01.2020
Dobry den, proc obec nezvysi poplatek za drzeni psa? 250Kc za prvniho a dale 400Kc za druheho je neumerne malo v porovnani nakladu na exkrementy a trpeni znecisteni obce exkrementy o cemz se kazdy z nas presvedcuje dnes a denne! Nehlede toho, ze pro mnohe je pouzivani voditka spolu s uklizenim po svych mazliccich tabu. Proto se ptam proc se poplatek nezvysi? Dekuji.

Děkuji ji Vám za tuto otázku a za názor, že poplatek není vysoký. Přesto někteří majitelé ani tento poplatek dobrovolně neuhradí. Zastupitelstvo stanovilo poplatek ve výši, která umožňuje hradit náklady na psy, tedy sáčky na exkrementy, koše a jejich vysypávání. Samozřejmě, pokud by obec vlastnila stroj na odstraňování exkrementů, museli bychom poplatek navýšit. Práci policie částečně kompenzují pokuty majitelům za opakované úniky psů a opakované umístění v kotci. Nedomnívám se, že by výše poplatku ovlivnila smysl pro pořádek některých našich občanů. Bohužel, máte pravdu v tom, majitelé někteří majitelé neplní svoji základní povinnost a tou je úklid po psu. Těžko se to také postihuje, pokud majitele nechytíte tzv. při činu.

Věra Čermáková, 14.01.2020
Dobrý den, chtěla jsem se optat, zda uvažujete o možnosti navýšení spojů autobusové dopravy z Prahy do Přílep a zpět? Bus 316 je stále plný. Navíc v Horoměřicích se stále staví a osob, které využívají dopravu, je stále více. Proč má autobus 356 stejné intervaly, když jezdí do Statenic poloprázdný? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
Děkujeme za zaslaný podnět. V dopravní kapacitě linky 316 narážíme již na limity propustnosti komunikace II/240 v dopravních špičkách. Dalším problémem je fakt, že dopravci nemají k dispozici dostatečný počet řidičů. Jediným řešením by bylo nasazení kloubových vozů, které mají větší kapacitu, což ovšem naráží na potřebné stavební úpravy zastávek v okolních obcích. Proto se snažíme koordinovat jízdní řády linek 316 a 356 tak, aby linka 356 jezdila "těsně" před odjezdem linky 316. Variantním řešením je také prodloužení linky 356 do Velkých Přílep, což by ovšem znamenalo stavební úpravy křižovatky v Lichocevsi a na autobusové točce ve Velkých Přílepech. Toto prodloužení linky by také přineslo výrazné zvýšení provozních nákladů, které by musela hradit obec.


S pozdravem

Tomáš Hošek

Tomáš Hošek, 09.01.2020
Dobrý den, bylo by možné poklidit okolí kontejnerů v ulici Pod lesem?? Kromě odpadků je zde i značné množství listí. Myslím,že by stačilo shrabat hráběmi.Zabere to pár minut. Děkuji mnohokrát V.Řezaninová

Ano, kolem kontejnerů je v těchto dnech v některých lokalitách nepořádek. Bohužel, kolem Vánoc a po Novém roce se opět navršily hromady odpadů mimo kontejnery, což je nekázeň občanů. Stanoviště pravidelně uklízejí zaměstnanci technických služeb. Na stanoviště v ulici Pod Lesem je upozorním.

Věra Čermáková, 09.01.2020
Dobry den pani starostka, stale sa mi nedostalo vasej odpovede na moj dotaz, ci obec Velke Prilepy podpori akt solidarity a peniaze vyhradene na novorocny ohnostroj radsej nevenuje pozostalym po tragedii v Ostrave - dakujem vopred za skoru odpoved.

Obec nepodpoří tento akt solidarity.

Věra Čermáková, 31.12.2019
Dnes 30.12. jsme na druhý pokus (minulé pondělí byl úřad zavřený) jsem dorazil na podatelnu zaplatit odpady na příšté rok. K mému velkému překvapení jsem byl vykázán s odůvodněním, že jde o poplatky za příští rok, ať tedy laskavě dorazím až příští rok. Prý to účetně jinak nejde. Nejsem účetní, ale tvrzení mi připadalo natolik nehorázné, že jsem tuto otázku zkonzultoval se skutečnou účetní, která mi potvrdila, že jde pouze o neochotu úřadu, protože přijatý poplatek je možné v příštím roce zaúčtovat jako příjmy z minulého účetního období. Rád bych se proto zeptal, jestli z tohoto pochybení vyvodíte nějaké závěry, které povedou k lepšímu povědomí veřejnosti o našem obecním úřadu? Děkuji za Vaši odpověď.

Vaše účetní má pravdu, že lze již v tomto roce přijímat příjmy, které se vztahují k následujícímu roku, a výnosy účetně zařadit do příslušného roku. Ovšem místní poplatky mají jedno specifikum a tím je, že jsou evidované v účetním modulu Poplatky. Pokud dojde k úhradě poplatku před stanoveným datem (tedy v roce předchozím), dochází k automatickému vygenerování dalšího předpisu poplatku. Z tohoto důvodu je i v platné Obecně závazné vyhlášce obce Velké Přílepy č. 3/2018 o poplatcích za komunální odpad (vyvěšena na webu obce) uvedena splatnost poplatku v příslušném kalendářním roce. Úhrady poplatků se řídí podle daňového řádu a z těchto důvodů Vás tedy žádám o respektování úhrady poplatků právě v daném kalendářním roce, ke kterému se poplatek vztahuje. Věřte, že v žádném případě se nejedná o neochotu pracovníků obecního úřadu.

Jana Doubková - účetní, 31.12.2019
Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda obec take neuvazuje o zruseni ohnostroje. Urcite by se pro usetrene penize naslo jine uplatneni. Preci jen se o nezadoucich ucincich zacina vsude hodne mluvit a urcite by se i v nasi obci nasli zastanci zruseni. Dekuji

O zrušení ohňostroje 1.1. zatím obec neuvažuje. Ohňostroj má v obci velkou tradici a do obce za ním přijíždějí i občané z dalších obcí. Chápeme ho jako setkání občanů na počátku nového roku. S předem avizovaným ohňostrojem všichni počítají a je tedy možné předejít zdůrazňovaným újmám, zejména u domácích zvířat. Dle mého názoru jsou mnohem škodlivější náhodné petardy, s jejichž odpálením, zejména dobou i místem nikdo nepočítá a nelze je tedy předjímat. Některé osoby odpalují petardy i na Štědrý večer, nemluvě o oslavách narozenin, které si bez ohňostroje nedokáží mnozí představit. Vyhláška obce tyto petardy mimo dny 31.12. a 1.1. zakazuje, ale je velmi problematické tyto akce postihnout, zejména dokázat. Také časový rozptyl domácích ohňostrojů z 31.12. na 1.1. je několikahodinový a opět časově nepředvídatelný. Samozřejmě nežádoucí účinky jsou nezpochybnitelné, ale jediným řešením by byl naprostý zákaz prodeje pyrotechniky.

Věra Čermáková, 30.12.2019
Kolem kruhového objezdu ve Dvořákově ulici se potuluje mladý černo-bílo-mourovatý kocour. Snaží se dostat do některého z domů a žebrá o jídlo. Je velmi přítulný. Pokud někomu chybí, prosím ozvěte se na č.723524662 Kocour není kastrovaný!! V okolí žije více chovaných koček i kocourů, proto není žádoucí, aby se zde pohyboval nekastrovaný "tulák značkovač" . Pokud se v dohledné době nikdo o něj nepřihlásí, necháme kocoura na vlastní náklady vykastrovat, aby se v Přílepech nekontrolovaně nemnožily zdivočelé kočky.

Vážení, děkuji Vám, pokud se o zvíře postaráte. Chtěla bych upozornit, že na kastraci toulavých koček existuje dotační program, který tento zákrok podstatně zlevní. Pokud byste se rozhodli program využít, obraťte se na obec - 739 352 222. S pozdravem Věra Čermáková

Věra Čermáková, 27.11.2019
Dobrý den, stojím v koloně s desítkami dalších osobních aut, náklaďáků, dodávek a jedním autobusem. Kolona od Jeny až ke značce začátek obce trvala 9 minut. Pochopil bych semafor kvůli škole. Přínos pro plynulost dopravy a tím i ekologii je záporný.

Světelná signalizace je ve zkušebním provozu. Veškeré podněty předáváme zhotoviteli stavby AŽD a vlastníku komunikace. Během zkušební doby dojde k optimálnímu seřízení. Samozřejmě řidiči, kteří byli zvyklí jezdit jen po ulici Pražská, tedy hlavní ulici, i nadále do budoucna zaznamenají jisté zdržení. Křižovatka ale byla vystavěna pro bezpečné najíždění i z komunikací vedlejších a zejména pro zajištění bezpečnosti chodců.

Věra Čermáková, 31.10.2019
Dobrý den, v ulici Na Parcelách nejsou zpomalovací prahy, ale jsou tam značky Pozor, zpomalovací práh. Proč obec nevybuduje zpomalovací prahy nebo nedemontuje dopravní značky, které jsou k ničemu? Děkuji

Technické služby značky zdemontují.

Věra Čermáková, 30.10.2019

Stránka

A picture