Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Zasedání zastupitelstva

Plánované termíny: 21.4., 16.6., 15.9., 3.11., 15.12. 2020

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má rok ročních období 

Stránka

Dobrý den, mohu znát důvod uzavření MŠ? Když nás ředitelka vyzývá k osobnímu kontaktu pro převzetí nepodstatných věcí a fotografií dětí, které budeme platit. Předpokládám, že hotově. To mohla být školka v omezeném provozu otevřená. Děkuji

Mateřská škola byla uzavřena z preventivních důvodů vzhledem k šíření nákazy koronavirem. Stalo se tak po domluvě ředitelky MŠ a zřizovatele, tedy obce. Rodiče byli s tímto záměrem předem telefonicky seznámeni, informace byla zveřejněna. Zástupci dětí si mohou vyzvednou věci dětí po telefonické domluvě. Je to nutné i z hlediska hygieny. V současné době probíhá v MŠ úklid , škola se připravuje na zahájení provozu. I když dítě je proti nákaze koronavirem odolnější, případně má mírnější projevy nemoci, přesto anebo právě proto může být významným přenašečem. U dětí v kolektivu nelze zabránit blízkému kontaktu, nákaza bez projevů onemocnění ale může být dále přenášena do rodin.

Věra Čermáková, 29.03.2020
Bylo by možné na web obce dát jakékoliv info k vydávané desinfekci, jinak děkuji za nejen za ní

K dezinfekci měly být přikládány letáčky. Vzhledem k velkému zájmu jich ale bylo málo a další jsme vytiskli až na středu. Pokud někdo neobdržel leták k dezinfekci, najde ho zde. Díky.

Věra Čermáková, 24.03.2020
Dobrý den, dnes ráno to v ulici pod Lesem u kontejnerů na třídený odpad vypadalo jak na skládce v Úholičkách. Bude toto obec nějak řešit? Moc děkuji za reakci.

Ulice Pod Lesem je již uklizena. Stejná situace byla i v ulici Okružní. Bohužel, ukazuje se, že v této době, kdy je většina obyvatel doma, narůstá množství tříděného odpadu a to i biologického. Chtěla bych i touto cestou apelovat na občany, aby tříděný odpad sešlapáním minimalizovali, nepohazovali vedle kontejnerů a větve neodkládali do červených kontejnerů. Větve je možné odvézt k rybníku ke štěpkování.

Věra Čermáková, 24.03.2020
Chtěla bych poděkovat za roušky, poděkovat těm, co poskytli materiál, těm, co je ušili, těm, kteří je neúnavně roznášejí po obci..dekuju za ten nápad a jsem pyšná, že bydlím právě tady...klidné dny a všem hlavně zdraví! Daniela R.

Obec je velmi ráda za každý kladný ohlas. Je to posilující zejména pro ty, kteří věnují svůj volný čas a nasazení pro ostatní. Děkujeme a přejme zdraví všem.

Věra Čermáková, 24.03.2020
Veliké poděkování všem dobrovolnicím za ušité ústenky, včetně rychlé distribuce do schránek občanů, kteří si o ně požádali. Jsme jim vděčni, že můžeme s nimi na ulici i do MHD.

K poděkování se velmi ráda připojuji. Děkuji nejen šičkám, ale také všem dobrovolníkům a zaměstnancům obecního úřadu. kteří výrobu koordinují a roušky distribuují.

Věra Čermáková, 20.03.2020
Dobrý večer,co se týče odpadu,jedná se mi o zvýšení směsného odpadu. Chápu,že mohu chodit k popelnicím s tř.odpadem s ochran.prostředky(rouška,rukavice) i nadále. Je mi jasné,že by mimořádné svozy byly za úplatu. Děkuji za rychlou odpověď Doubková

Obec kvůli karanténě o zkrácení intervalů svozu neuvažuje.

Věra Čermáková, 19.03.2020
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda by bylo možné vyvážet popelnice, vzhledem k omezení vycházení z domu, častěji. Děkuji Doubková

Vyvážení odpadu je vázáno na smlouvu s firmou, to znamená obě strany by měly dodržet podmínky smlouvy, nehledě k tomu, že svozová firma nemá v tuto dobu vzhledem ke karanténním opatřením volnou kapacitu. Karanténa neznamená zákaz vycházení z domu, pouze doporučuje vycházet v nutných případech. Pokud se vám jedná o možnost třídění odpadu a vynášení do kontejnerů, to můžete dělat stále za podmínky dodržení hygienických opatření (rouška, rukavice, osobní dezinfekce). Předpokládám, že pobyt doma nezvyšuje nijak extrémně množství směsného odpadu.

Věra Čermáková, 18.03.2020
Dobrý den, píši ohledně paní co si stěžovala ohledně výkalů slepic. Nikomu to tu nevadí 15 let a teď najednou je problém? Jsme na vesnici a ne ve městě tak ať se paní odstěhuje do města, když s tím má problém. A nemělo by se řešit těď spíše karanténa a nechodit na hřistě, kam chodí hodně lidí a akorát vystavuje děti nákaze? Obecní policie by měla dávat pokutu za nenošení roušek. Děkuji .

I když jsme vesnice, máme zde jistá pravidla a vyhlášky. Drůbež by se opravdu z hygienických důvodů neměla pohybovat na hřišti, ani na veřejném prostranství. Na hřišti v době karantény nemají být, jak píšete, ani maminky s dětmi. Obecní policie nemůže pokutovat za nošení roušek, protože nošení roušek je zatím pouze doporučení. Obecní policie pravidelně kontroluje veřejná prostranství ve všech obcích, které spadají do její působnosti a kontroluje dodržování vyhlášených opatření (pobyt na hřištích, srocování většího množství osob apod.) Nezodpovědné občany napomínala slovně, od dnešního dne bude udělovat pokuty.

Věra Čermáková, 18.03.2020
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je normální, aby v dnešní době bylo možné venčení slepic mimo prostory bydliště. Doslova vypouštět každý den slepice do prostor dětského hřiště. Celá léta to nikomu nevadí, ale dnes, když se neustále řeší psí výkaly, tak výkaly slepic nikomu nevadí? Dnes jsem musela kličkovat, abych nějaké nevyšlápla. Bylo by přinejmenším vhodné to řešit.

Vážený pisateli, vypouštění slepic ošetřuje vyhláška obec, kde je doslova uvedeno, že cit. "Držitelé zájmových zvířat jsou povinni zabezpečit chov tak, aby nedocházelo k pronikání zvířat na sousední pozemky". Pokud se tedy slepice pohybují, jak píšete, i na hřišti, jedná se o porušení obecně závazné vyhlášky a můžete se s touto informací obrátit na obecní policii, aby zjednala pořádek. Bohužel, jste neuvedl o jaké hřiště se jedná, obec tedy sama nemůže obecní policii informovat.

Věra Čermáková, 17.03.2020
Dobrý den, kam mohu odevzdat starou televizi a monitor? Na stránkách obce tato informace chybí. Děkuji

Monitory a televize lze odevzdat ve sběrném dvoře v Roztokách. Můžete zde odevzdat i ostatní kompletní elektrospotřebiče. Ostatní odpad, který nejde vytřídit, můžete odevzdat v den sběru nebezpečného odpadu (letos to bude 9.května) a ve dnech sběru velkoobjemového odpadu (2xročně). Informace o termínech budou včas oznámeny ne webu obce, mobilním rozhlasem a na plakátech.

Věra Čermáková, 08.03.2020

Stránka

A picture