Kalendář

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik měsíců má rok 

Stránka

Dobrý den chtěl jsem se zeptat když má auto poruchu nebo překáží na silnici je tak složitého dát na stranu? Ulici Roztocká dole v zatáčce stojí vozidlo už tři dny a nikdo s tím není schopen nic dělat. Ohrožuje jak chodce tak i vozidla celkově ohrožuje všechny myslíte že by šlo to vozidlo odstranit a dát na stranu? Díky za odpověď

Auto bylo po složitých jednáních (jednalo se o cizího státního příslušníka) již odstraněno.

Věra Čermáková, 16.10.2019
Dobry den pani starostka- je naozaj nutne, aby sa vyberali ldpadkove kose o 5:15 v pondelok rano, kedy este znacna cast obyvatelstva spi?

Nutné to není a hlavně to není možné, odpadkové koše vybírají a odpad svážejí zaměstnanci technických služeb obce a ti mají začátek pracovní doby v 7.00.

Věra Čermáková, 16.10.2019
Kdy skončí rekonstrukce křižovatky Pražská Roztocká a Kladenská a Pražská bude plně průjezdná. Děkuji

Křižovatka by měla být dle informací investora dokončena a plně zprůjezdněna koncem října 2019.

Věra Čermáková, 10.10.2019
Dobrý den, chtěla bych upozornit, že dne 18.9. i dnes 19.9. nesvítí veřejné osvětlení v ulici Kladenská, zhruba od ubytovny až na konec ulice směrem na Lichoceves. Děkuji za brzkou nápravu. R.Vacková

Osvětlení je již funkční. Světla nesvítila opakovaným neoprávněným zásahem do rozvodné skříně. Skříň byla zabezpečena.

Věra Čermáková, 23.09.2019
Dobrý den, v ulici E.Destinové - u kruháku, chybí již nějakou dobu na stanovišti kontejnerů pro tříděný odpad kontejner na sklo. Prosím o informaci zda a kdy bude vrácen zpět. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Kontejner na sklo vrácen nebude. Toto "hnízdo" na tříděný odpad bylo umístěno na nevhodné místo uprostřed zástavby. Odvoz tříděného odpadu způsobuje velký hluk, zejména sklo. Odpad je vyvážen několikrát týdně, převážně v ranních hodinách. Už samotné vhazování skla do kontejneru je hlučné. Obec nechala na jaře vybudovat nové stanoviště tříděného odpadu na konci ulice E. Destinové směrem na Roztoky. Na tomto místě je možné likvidovat sklo.

Věra Čermáková, 13.09.2019
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli můžeme v blízké době počítat s veřejným osvětlením v ulici podmoráňská ? Děkuji

V zimním období 2019-2020 bude obec připravovat na základě projektu výstavbu chodníku v ulici Podmoráňská. V rámci výstavby chodníku bude provedena kabelizace a pokud půjde vše podle plánu mohlo by být osvětlení zprovozněno současně s chodníkem, tedy na podzim roku 2020.

Věra Čermáková, 11.09.2019
Dobrý den, nevíte, prosím, co je příčinou, že veřejné osvětlení na ulici Okružní horní část, Janáčkova a k ni přilehlé ulice nesvitilo celou noc 2.9. a rovněž nesviti i dnes 3.9.? Kdy bude opět v provozu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nevíte, prosím, co je příčinou, že veřejné osvětlení na ulici Okružní horní část, Janáčkova a k ni přilehlé ulice nesvitilo celou noc 2.9. a rovněž nesviti i dnes 3.9.? Kdy bude opět v provozu? Děkuji za odpověď.

Věra Čermáková, 11.09.2019
Dobrý den, vážená paní starostko, dne 2.1.2018 jste odpověděla na dotaz ohledně "nevyvážení" popelnic s tím, že "....Smlouva na vývoz odpadu neřeší techniku vyvážení odpadu. Svozová firma požaduje, aby popelnice byly vystaveny před domem k vyvezení. Zaměstnanci nemohou vstupovat na soukromý pozemek, už s tím v minulosti měli problémy....". K tomu těžko něco namítat, ale to, že nevyvezou ani popelnice umístěné a tedy zároveň trvale umístěné a zároveň vystavené (!) v "budnících" pro popelnice a skříně s elektroměry a plynoměru, které jsou přímo na hranici neoplocené části pozemku s veřejným chodníkem ! (např. celá, ale nejen, ulice Dvořákova - výstava od H-Systému), kde není plot a jsou běžné přístupné je pouhá výmluva ! Jinak by, při takovém nesmyslném, účelovém výkladu, totiž nemohl nikdo "cizí" ani dále ke vchodovým dveřím domu přistoupit, např. zazvonit na zvonek u vchodu, pošta apod. by nemohla doručovat do poštovních schránek, umístěných u dveří domů či na budnících apod.. Takto byly domy kolaudovány, a to včetně umístění popelnic, které chytře eliminuje problém vystavování popelnic k vývozu, který vzniká v jiných případech řešení umístění popelnice. Samozřejmě jiná situace je, když popelnice jsou za plotem apod., např. za dveřmi v nice domu a majitel ji opomene připravit k vývozu, to je jeho problém. Dovoluji si podotknout, že více než 15 let s tím nebyl žádný problém, pracovník svozové firmy si vytahoval popelnice z budníku na kraj chodníku a běžně byly vyváženy ! O účelovostí tvrzení svědčí i to, že svozové firmy např. Praze 6 (ale celé Praze i dalších mnoha městech), běžně svými pracovníky vstupují na pozemky, či do domů (mají dokonce klíče od domů), aby při vývozu popelnice připravili ze dvorů domů apod. a zase je tam vracejí. Pokud by snad měla svozová firma "nejistotu" i popisovaném situaci, jistě nejen já, ale řada spoluobčanů s volně přístupnými popelnicemi, ráda podepíše, že za účelem vývozu popelnic mohou kdykoliv oběma nohama vstoupit na neoplocenou část mého pozemku (ootřebný rozsah asi 1 m2) před vchodem do domu, těsně přiléhajícího k chodníku, a to za účelem vývozu popelnice a také vrácení popelnice na její místo. Smlouva se svozovou firmou techniku vyvážení odpadu, když se toto ukázalo po mnoha létech jako problém, měla řešit dodatkem, v případně nové smlouvě by to určitě nemělo být opomenuto.

Přepošlu Váš podnět svozové firmě k vyjádření a jejich odpověď zveřejníme. Ze stanovišť, která jsou přístupná z ulice a určena k umístění popelnic, by měly být popelnice vysypány.

Věra Čermáková, 11.09.2019
Dobrý den. nevíte, prosím, co se stalo s křížkem pod Hajnicí u cesty ke Statenicím? Děkuji za odpověď.

Křížek byl poničen neznámým vandalem. Po rekonstrukci bude opět osazen.

Věra Čermáková, 02.09.2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli bude v blízké budoucnosti možné na Pražké ulici instalovat průjezdový radar? Případně jak obec plánuje řešit situaci se zvyšující se frekvencí dopravy v obci, zejména průjezd kamionů? Bydlíme nahorě na Pražské před zatáčkou a frekvence hluku při průjezdu kamionů dosahuje v místnosti až 85db. Hluk je zejména nepříjemný v noci. Bohužel ani současně instalované semafory na hlavní křižovatce situaci nijak nezmírnují, jelikož v obci není dodržovaná rychlost, kvůli které se hluk zvyšuje. Děkuji za odpověď, AR

V prvé řadě je nutné říci, že komunikace II. třídy na Pražské ulici nejsou ve vlastnictví obce, ale Středočeského kraje. Ten je zároveň investorem současné stavby světelné křižovatky. Obci není zatím nic známo, že by kraj chystal umístění průjezdového radaru. Obec si je ale vědoma narůstající dopravy na Pražské ulici a proto navrhla, a již se pracuje na projektové dokumentaci, obchvat obce Velké Přílepy, který by přímo navazoval na plánovanou Přeložku II/240 a tím by se velmi eliminovala zejména těžká doprava v centru obce. Informaci nebo alespoň předpoklad , kdy bude zahájena stavba Přeložky II/240, a tím i stavba obchvatu obce, však nemůžeme podat. Na zdržení stavby měla v minulosti vliv některá odvolání spolků i obcí, i výsledek referenda v naší obci.

Věra Čermáková, 02.09.2019

Stránka

A picture