Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má zdravý člověk prstů na jedné ruce 

Stránka

Dobrý den, bydlíme v ulici U Rybníčku s výhledem na věznici. Často mám ale pocit, že je pár metrů od nás ubytovaný pionýrský tábor. Smích, zpěv, pokřikování a skandování, často i po desáté hodině večer. V minulosti jsem se již jednou ohradila, že nás to celkem vyrušuje. Prý to není možné.... A tak by mě zajímalo, jak to vedení věznice vysvětlí. Věznici bych si představovala jako zařízení s přísným režimem. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ty ženy jsou tam za trest a zvenku to opravdu tak nevypadá. Nejsem nesnášenlivá, ale všeho moc škodí.

Pokud máte trvalý problém s dobrou náladou osazenstva věznice, bylo by dobré upozornit na to vedení věznice. Kontakt jistě máte. Obec nemá pravomoc do výkonu trestu jakkoli zasahovat a nebo dokonce navrhovat opatření, vedoucí k depresivnějšímu rozpoložení potrestaných. Vaše představy přísnějšího režimu tedy, prosím, konzultujte s vedením ve Velkých Přílepech.

Věra Čermáková, 07.08.2019
Dobry den pani starostka, chcela by som sa opytat, kedy skoncia tie neverending stavebne prace prebiehajuce v ulici Okruzni? - pani tam cez den moc nehnu prstom, ale zato v skorych rannych hodinach zvesela budia siroke okolie svojou neutichajucou aktivitou...

Zázemí staveniště a práce na sítích na vjezdu do Okružní ulice jsou vyvolány rekonstrukcí ulice Nová. Ta by měla být ukončena koncem září. Rekonstrukce ulice je vzhledem k jejímu úzkému profilu a nutnosti zásahu do sítí a vybudování dešťové kanalizace velmi náročná. Práce ale probíhají dle stanoveného harmonogramu, dozor obce na to velmi dbá. Nechceme stavbu zbytečně prodlužovat na úkor občanů.

Věra Čermáková, 07.08.2019
Dobrý den, zajistí obec cisternu s vodou v době, kdy je hlášena odstávka vody kvůli opravám v ulici Nová? Jelikož se podle informací zde na stránkách jedná o období od 25.7 do 12.8, bylo by dobré vodu zajistit. Dnešní výpadek vody od 8 hodin ráno tomu byl hezkým příkladem. Děkuji, AR

Větší plánovaná odstávka je 12.8.2019. Cisterny budou přistaveny dle rozpisu v informacích na webu obce. Pokud bude nutná další plánovaná odstávka, která bude trvat více hodin, VAK Beroun cisterny zajistí. Období 25.7. až 12.8. obec zmiňovala z důvodu, že toto období bude velmi náročné na práce na vodovodním řadu a že může kdykoli dojít k přerušení dodávky vody. Domácnosti by tedy měly mít alespoň minimální zásobu pitné vody pro tyto případy. Dodavatel stavby se vždy bude snažit přerušení dodávky zkrátit na co nejkratší dobu.

Věra Čermáková, 07.08.2019
Dobrý den, chci se zeptat kdy bude hotová ulice Nova? A zda bude nějaký klub pro maminky s dětmi? Dekuji

Rekonstrukce ulice Nová je plánována do konce září. Klub pro maminky s dětmi obec neplánuje. Nemáme také informaci, že by nějaké maminky z vlastní iniciativy plánovaly založení klubu. Tato informace se na obec nedostala.

Věra Čermáková, 07.08.2019
Dobrý den, mohli byste prosím dát na zastávku k poště jednu lavičku pro staré lidi?? Včera tam stál pán o holi nejméne 10minut a neměl se kde opřít a nakonec seděl u pošty na schodech,což je opravdu nedustojné. Chápu,že tam není moc místa a muže ji někdo vzít,ale každý den se setkávám s lidmi,kteří by ji rádi vyuzili .At už staří nebo děti. Děkuji Věra Řezaninová

Ano, lavička by byla vhodná, protože výluka bude trvat až do konce září. Zjistíme, zda by se umístěním lavička nestal chodník neprůchodný pro matky s kočárky. Pokud to bude v pořádku, umístíme.

Věra Čermáková, 07.08.2019
Paní starostka, mohla byste prosím konečně začít řešit situaci v ulici Heyrovského, na kterou jsme vás opakovaně upozorňovali? Je hezké, že promptně řešite dopravní záležitostí v ulicích kolem vašeho bydliště, nicméně Velké Přílepy mají i jiné ulice a jiné obyvatelé. Na mé dotazy zde obvykle nereaguje tě, prosím začněte. Dekuji

Prosím, problém s dopravou v ulici Heyrovského blíže specifikujte. Obecní policie nezaznamenala v této lokalitě jedinou stížnost, vyjma stojícího vozidla.

Věra Čermáková, 31.07.2019
Dobrý den, souhlasím s paní Studenovskou, ale pro změnu bydlím v areálu Ari. Hodně lidí si stěžuje, proč neotevřete cestu kolem MS Jablíčko. Chtěla bych se zeptat jestli bude otevřena nebo ne. Byla bych ráda kdyby ne, je to obytná zóna a ne objízdná trasa, kterou si všichni budou zkracovat. Už minulý rok, kdy byla cesta otevřena tak tu všichni jezdily vysokou rychlostí. O uzavření ulice Kladenské jste informovali včas, tak nevím proč si lidé stěžují. Děkuji M.Š.

Dobrý den,
Do ukončení provozu MŠ neuvažujeme o otevření cesty kolem MŠ Jablíčko. V součastné době řešíme se Středočeským krajem problémy, které jsou způsobeny nedodržením  podmínek dopravního opatření k této uzavírce.

S pozdravem

Tomáš Hošek, 24.06.2019
Dobrý den, bydlím v ulici Pláničkova. Dnes v dopoledních hodinách, teprve třetí den po trvání dopravního omezení díky uzavírce Kladenské, projíždělo naším obytným komplexem velké množství aut, i náklaďák s návěsem, jejichž řidiči se zřejmě snažili vyhnout frontě ve Svrkyňské a zkrátit si cestu na ulici Pražskou. Mnozí nerespektovali ani sníženou rychlost v obytné zóně. Byla bych ráda, aby obec učinila vhodná opatření (např. značka "slepá ulice", kontroly místní policií), abychom se nemuseli obávat o životy dětí a domácích mazlíčků v naší obytné zóně. Děkuji, Studenovská

Dobrý den,

bohužel Vám musím dát za pravdu, že řidiči motorových vozidel se chovají velmi neukázněně a porušují zákon v mnoha ohledech. Stávající situace je zapříčiněna několika stavebními projekty, které se týkají rekonstrukce komunikace č. 240/II , centra obce Tursko, výstavby světelné křižovatky v centru obce Velké Přílepy a od příštího týdne bude omezen průjezd obcí Svrkyně. Český řidič se bohužel demokraticky změnil a nehodlá dodržovat vůbec nic. Dopravní značení se začíná dodržovat v okamžiku, kdy je v blízkosti policie. V současné době trápí obecní policii ve Velkých Přílepech nedostatek strážníků. Obecní polici scházejí tři strážníci a proto není možné být všude ve stejný čas. Je nutné upozornit na skutečnost, že strážníci řeší i jiné oznámení od občanů, které se netýká pouze dopravy. V tomto ohledu je nutné zmínit § 2 zák. č. 553/1991 Sb., o obecní policii, kde je výčet úkolů,které obecní policie plní dle tohoto nebo zvláštního zákona. Co se týká dopravy, tak obecní policie se pouze podílí v rozsahu stanoveném tímto nebo zvláštním zákonem na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích. Hlavní úkol je na straně státu, potažmo Policie ČR, která má specializované útvary "Dopraví policii". Veškeré stavební akce, které jsem uvedl na samém začátku se bohužel přímo týkají území, které spravuje obecní policie. Vedení obecní policie i obce se obrátilo o pomoc na Policii ČR, ale vzhledem k nedostatečnému personálnímu stavu ani ta nemůže pomoci. Jestli že by měl někdo zájem pracovat u obecní policie, tak ho rádi uvítáme v našich řadách a  může se podílet na zabezpečování veřejného pořádku. Obecní policie provádí každý den monitorování dopravní situace a řeší porušení zákona. Jak bylo v dotazu uvedeno, tak se jedná teprve o třetí den dopravního omezení. Dle průzkumu se začíná počet automobilů snižovat a řidiči začínají objevovat i jiné komunikace. Příští týden vše vyhodnotíme a budeme věc nadále řešit. Bohužel situace není příznivá a pokud má někdo zájem, tak se může přesvědčit osobně.
vr.prap. Karel Král,vel. OP, 21.06.2019
Dobrý den, mohu poprosit o informaci, proč je uzavírka v Přílepech na křižovatce, když v uzavřeném části silnice téměř žádné práce neprobíhají? Níže je zmíněno, že investorem je Středočeský kraj, ale ten jistě s obcí celou situaci konzultoval a je i v zájmu obce (hlavně jejích občanů, kteří bydlí v části za semaforem), aby práce byla odvedena co nejdříve. Nemůže obec kontaktovat investora, aby úpravu na hlavní komunikaci provedl přednostně a zůstala pouze uzavírka na Kladenské? Jistě by se dalo fungovat efektivněji, kdyby byla vůle. MJ

Máte naprostou pravdu. V zájmu obce i občanů je urychlení výstavby, zejména k uzavírce ulice Kladenská a snížení průjezdnosti Pražské ulice. Bohužel, obec bezvýsledně od pondělí 17. června každodenně na toto investora Středočeský kraj i KSÚS upozorňuje, také na nedodržování dopravně inženýrských opatření ( seřízení semaforů, absence semaforů na přechodech apod. ) Obecní policie se navíc potýká s neukázněností řidičů, státní policie odmítla pomoc. Dnes v pátek jsme podnikli další podstatné kroky, věříme, že povedou k nápravě. Pro Vaši informaci, stavba musí probíhat dle harmonogramu a obec nemůže nic na průběhu stavby měnit.

Věra Čermáková, 21.06.2019
Dobry den, cestu do Roztok jedu Lichoceves, Statenice, Lidl a Unetice. Holt musi jen clovek vyjet rano drive , myslim, ze se to da ale ty 3 mesice zvladnout. Lepsi nezli si poustet dopravu uplnym centrem obce navic kolem hriste a skolky, kde se pohybuje hodne deti.

Děkuji za tento rozumný názor. Často musíme trochu slevit ze zaběhnutých věcí. Pospícháme a štve nás to, ale nejsou to zbytečné práce. Tři měsíce, zejména během prázdnin, uběhnou velmi rychle. První dny uzavírek jsou vždy trochu hektické.

Věra Čermáková, 19.06.2019

Stránka

A picture