Kalendář

Zasedání zastupitelst

Nejbližší termín: 3.11. 19h

Další plánované termíny:     15.12. 2020

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je jedna plus jedna 

Stránka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, komu patří pole u Okružní ulice. Byl tam podán jed na hraboše, podél pole i silnice leží velké množství mrtvych myši nebo hrabosu. Běhá tu dost domácích mazlíčků.

Pole přiléhající k Okružní ulici patří celkem pěti majitelům. Záleží v které části ulice jste výskyt zjistili. Bohužel, UKZÚZ po dohodě s MZe rozhodl o možnosti použití přípravků na hubení hrabošů i v lokalitě Praha-západ. Přípravek  Stutox  by měl být aplikován do děr, ale při výjimečném přemnožení i plošně.  Pokud zvíře nebo pták pozře uhynulou myš do tří hodin poté, co ona pozřela jed, může zvíře nebo pták uhynout. Přípravek z organizmu pak vyprchá do tří hodin, tak je následně těžké prokázat otravu Stutoxem. Zemědělci nemají povinnost pole označit, ale mají povinnost hlásit zamýšlené použití 3 dny předem mysliveckým spolkům. Myslivecké spolky, bohužel, v tomto s obcí nespolupracují. Zemědělci mají povinnost uhynulé jedince odstraňovat, což vzhledem k pracnosti zřejmě nečiní. Jedinou ochranou pro majitele domácích zvířat je tedy držet psy na vodítku v dostatečné vzdálenosti od ošetřeného pole. Při zjištění plošného použití - rozhozu - kontaktujte UKZUZ, protože tento způsob aplikace vyžaduje zvláštní povolení.  

Věra Čermáková, 24.09.2020
Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to přeletem letadel nad naší vesnicí. Já myslel, že letadla nemůžou přelétat nad Velkými Přílepy. V poslední době ale nad námi léta celkem dost letadel. Dekuji za odpověď. Pavel K.

Obec nebyla o této situaci oficiálně informována. Někteří zastupitelé obce nárůst přeletů letadel nad naší obcí řeší a dotazovali se Letiště Praha na důvod. V létě byly zrušeny letové hladiny, koridory a body otáčení, jsou pozastaveny protihlukové postupy. Letadla si zkracují trasu. Tato situace by měla údajně trvat do 30.9.2020  V současnosti je vypracovávána hluková studie. Přeletu letadel nad obcí byla věnována část veřejného zasedání zastupitelstva 18.8. Situaci budou zastupitelé nadále sledovat.

Věra Čermáková, 24.09.2020
Dobrý den, mám dotaz týkající se provozu kamionů v obci a dopravy celkově. Po Pražské ulici projede obrovské množství nákladních i osobních vozidel, z nichž většina nedodržuje povolenou rychlost, čímž ohrožují chodce i ostatní účastníky silničního provozu a zejména způsobují nadměrný hluk. Orientačně jsme měřili hluk, který způsobují například nákladní vozidla jezdící na skládku do Úholiček a ten dosahuje hodnoty 75-80 dB, což je hladina, která odporuje hygienickým předpisům. Jednoduše se tu kvůli dopravě už nedá normálně žít, ani spát i když máte trojitá okna. Zajímá mě, co může obec udělat, aby se situace změnila. (průjezdový radar atd.). A poprosím Vás o odpověď konstruktivní, nikoli výčet důvodů, proč to nejde. Děkuji

Velké Přílepy jsou už mnoho let velmi zatíženy projíždějícími auty a zejména nákladní dopravou. Situace na Pražské ulici , v centru obce a zejména u základní školy se stává neúnosnou. Obec pracuje na projektu vymezení nákladní dopravy nad 12 tun. Projekt spočívá v umístění dopravních značek, které by odklonily těžkou dopravu z naší i sousedních obcí. Dle mínění mnohých by ale obci velmi pomohla Přeložka silnice II/240 a s ní související obchvat obce. Tento projekt se projednává už 30 let.. Občané naší obce však v referendu v roce 2017 vyjádřili nesouhlas s výstavbou této přeložky přes katastry obce Velké Přílepy a jejím zanesením do územního plánu obce. Obec se tedy snaží alespoň stavebními kroky zbezpečnit provoz v obci (světelné přechody, výstavba chodníků). Po výstavbě světelně řízené křižovatky se zpomalila rychlost projíždějících vozidel, ale jejich hmotnost a hluk nemůžeme v současné době, pokud nedojde k odklonu dopravy a výstavbě dalších silnic, ovlivnit.

Vera Čermáková, 07.09.2020
Dobrý den,zajímalo by mě,co je pravdy na tom,že Cetin má v nejbližší dobe vystavbu novych DSLAMů a zlepšit tak internetové připojení v obci.Momentalni stav je naprosto nedostačující,děkuji za odpověd,s přáním hezkého dne, Martin Dvořák

Dobrý den,

CETIN v jarních měsících kontaktoval obec s tím, že zahajuje projektovou přípravu v lokalitě "spodní H-Systém" tedy v řadové zástavbě mezi rybníkem a Roztockou ulicí. Finální verze projektu ještě nebyla obci předložena. Otázkou tedy zůstává zda nakonec přistoupí k realizaci či ne. Ze strany CETINu ještě nebylo ani zahájeno jednání ohledně práv uložení vedení do pozemků obce.

S ohledem na tuto skutečnost, se nedomníváme, že by realizace modernizace sítě CETIN proběhla v nejbližších měsících.

Ing. Eva Aulická, 07.09.2020
Dobrý den, bylo by možné umístit odpadkové koše na park na Skále ulice Sportovní?Jeden koš na dětské hřiště a druhý na vyhlídku na skále?Celou ulici už unavuje neustále sbírání odpadků od místních teenageru:Nehledě na to,že tímto odpadem plníme posléze naše popelnice,za které platíme nemalé peníze.V obci bych napočítal koše na komunální odpad pomalu na jedné ruce.Děkuji.

Začnu od konce Vašeho požadavku. Košů na komunální odpad máme v obci celkem 55. Několikrát v týdnu jsou vysypávány, takže rozházený odpad přetékajících košů v obci s největší pravděpodobností nespatříte.  Co se týká lokality na skále, o situaci víme. Mládež se zřejmě přesunula od rybníku do této lokality. Obecní policie bude v této části obce dělat časté kontroly. Koše umístíme a budeme doufat, že do nich bude směřovat i vyprodukovaný odpad.    

Věra Čermáková, 04.09.2020
Dobrý den. Bydlíme na ulici Smetanova. Po ni auta jezdějí bez zpomalování rychlosti, jako například po ulici Dvоřákova (v ní jsou namontovany zpomalovaci prahy). Na naší ulici je mateřská škola a taky zde chodějí děti. Taková jízda aut není bezpečná. Jak lze tento problém vyřešit?

Zpomalovací pruhy se na místní komunikaci dají instalovat pouze na základě rozhodnutí Městského úřadu Černošice. Povolení však nese úskalí. V mnoha případech si občané stěžují na hluk způsobený přejezdem retardéru (v minulosti jsme museli retardéry několikrát demontovat). Dále je třeba říct, že v dané lokalitě jsou zkombinováno několik způsobů dopravního značení s ohledem na etapizaci výstavby. Výsledkem je ne vždy zcela šťastné řešení. Proto plánujeme v roce 2021 aktualizovat v dané lokalitě dopravní značení, aby byla koncepce jednotná. Koncepce bude jistě řešit i vhodné umístění retardérů.

Ing. Eva Aulická, 25.08.2020
Dobrý den, četla jsem dotazy občanů a chci se zeptat ohledně jednoho dotazu. Ohledně sekání trávy. Doufám že o zákazu neuvažujete, protože nevím jak by to nektere rodiny delaly, když chodí celý týden do práce od rána do večera. Snad jsme na vesnici a ne ve městě. Předem děkuji za odpověď.

Obec nepřijala vyhlášku k zákazu sekání trávy o víkendech. Před několika lety byla navržena, ale nebyla vůle zastupitelů ji schválit.

Věra Čermáková, 16.08.2020
Dobry den, ma nekdo na starosti sekci Hledam a nabizim? Nachazeji se tam vetsinou jen nabidky na "vyhodne uvery". Chtelo by to, aby nekdo inzeraty schvaloval a mazal. Jsou tam same spamy. Dekuji Lucie

Pravidelné promazávání/kontrola probíha 5x v týdnu. Bohužel  minulý týden jsem měl dovolenou bez možnosti přístupu na web. Omlouvám se.

T.Hošek, 16.08.2020
Ráda bych reagovala na předchozí příspěvek a odpověď paní starostky. Naprosto souhlasím s panem Lukešem. Nepořádek, prach a neustálý hluk, i o víkendech. Jednalo se o "černou" nepovolenou stavbu a najednou je povolená? Stavební úřad tvrdí, že se má jednat o kanceláře, když se zeptáte dělníků, co tam staví, tak řeknou, že ubytovnu. Není pravdou, že je kolem kontejnerů prováděno pravidelné čištění. Firma, která vyváží odpad, se ani nenamáhá vrátit kontejnery zpět na své místo, natož je třeba zabrzdit. Na stranu druhou, je smutné, že někteří lidé dokáží takto "zaneřádit" tento prostor. Všetečková

Pokud Vás stavba obtěžuje nad míru únosnosti při výstavbě tohoto typu, obraťte se, prosím, nejlépe písemně, na stavební úřad. Stavební úřad Vám objasní, jak je stavba povolena a zda jsou v povoleních stavby uvedeny např. omezení prací o víkendech. Stavba nebyla povolena "najednou", ale předcházel tomu proces dle stavebního zákona. Co se týká kontejnerů a práce svozové firmy, předám ji Vaši stížnost.   

 

Věra Čermáková, 14.08.2020
Dobrý den, dnes byly odstraněny přenosné semafory v ulici Kladenská. A hned jsem narazil na problém, že 2 osobní auta mají problém se proti sobě minout. To nemluvím o náklaďácích, které zaberou celou zúženou vozovku po vybudování chodníků. Jak se tedy bude řešit doprava v tomto zúžení?. Děkuji za informaci. Nemusí to být ani náklaďák, stačí větší dodávka a je problém

Ulice Kladenská je označena dopravními značkami P7 - přednost protijedoucích vozidel a P8 - přednost před protijedoucími vozidly. Dále je zde vybudován tzv. záliv, pro bezpečné vyhnutí ve zúženém úseku. Je nutné sledovat nové dopravní značení, snížit rychlost vozidla a podle toho, kterým směrem pokračujete umožnit průjezd protijedoucích vozidel. Jako příklad mohu uvést mostek umístěný v na komunikaci II/240 v Kralupech nad Vltavou. Chtěl bych uvést, že bez souhlasu a zpracování schváleného projektu by tato komunikace nebyla možná tímto způsobem vybudovat. Dále bylo nutné vzít na vědomí, že po komunikaci se pohybují chodci a proto zde došlo k takové změně.

Věřím, že řidiči tuto situaci nastudují a v budoucnu již bude bezpečná tak jako v jiných obcích. Podrobné informace o projektu jsou umístěny na stránkách obce www.velke-prilepy.cz

vrch.prap. Martin Ventura, 14.08.2020

Stránka

A picture