Kalendář

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

 

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

 

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Po kolika kolech jezdí motorka 

Stránka

Kolem kruhového objezdu ve Dvořákově ulici se potuluje mladý černo-bílo-mourovatý kocour. Snaží se dostat do některého z domů a žebrá o jídlo. Je velmi přítulný. Pokud někomu chybí, prosím ozvěte se na č.723524662 Kocour není kastrovaný!! V okolí žije více chovaných koček i kocourů, proto není žádoucí, aby se zde pohyboval nekastrovaný "tulák značkovač" . Pokud se v dohledné době nikdo o něj nepřihlásí, necháme kocoura na vlastní náklady vykastrovat, aby se v Přílepech nekontrolovaně nemnožily zdivočelé kočky.

Vážení, děkuji Vám, pokud se o zvíře postaráte. Chtěla bych upozornit, že na kastraci toulavých koček existuje dotační program, který tento zákrok podstatně zlevní. Pokud byste se rozhodli program využít, obraťte se na obec - 739 352 222. S pozdravem Věra Čermáková

Věra Čermáková, 27.11.2019
Dobrý den, stojím v koloně s desítkami dalších osobních aut, náklaďáků, dodávek a jedním autobusem. Kolona od Jeny až ke značce začátek obce trvala 9 minut. Pochopil bych semafor kvůli škole. Přínos pro plynulost dopravy a tím i ekologii je záporný.

Světelná signalizace je ve zkušebním provozu. Veškeré podněty předáváme zhotoviteli stavby AŽD a vlastníku komunikace. Během zkušební doby dojde k optimálnímu seřízení. Samozřejmě řidiči, kteří byli zvyklí jezdit jen po ulici Pražská, tedy hlavní ulici, i nadále do budoucna zaznamenají jisté zdržení. Křižovatka ale byla vystavěna pro bezpečné najíždění i z komunikací vedlejších a zejména pro zajištění bezpečnosti chodců.

Věra Čermáková, 31.10.2019
Dobrý den, v ulici Na Parcelách nejsou zpomalovací prahy, ale jsou tam značky Pozor, zpomalovací práh. Proč obec nevybuduje zpomalovací prahy nebo nedemontuje dopravní značky, které jsou k ničemu? Děkuji

Technické služby značky zdemontují.

Věra Čermáková, 30.10.2019
Dobrý den, budou se nějak monitorovat a seřizovat semafory na nové křižovatce v centru obce? V pátek byla fronta od Prahy kolem 16hod až téměř k odbočce na nerealizovany golf.areal. Taková fronta tam nebyla ani v době, kdy se na křižovatce pracovalo a byl tam střídavý provoz. Dekuji

Obec oslovila tento týden stavební firmu, která stavbu realizovala se žádostí o přenastavení frekvencí dle denního provozu. Zaměstnanci firmy semafory dle zaslaných poznatků přenastaví. Prosíme o trpělivost v době, která je dobou zkušební.

Věra Čermáková, 30.10.2019
Jak se nám zlepšila doprava po otevření křižovatky? Nechci slyšet, že si budeme muset počkat a je brzo hodnotit po týdnu provozu, já se ptám, jakým způsobem se zlepšila doprava v Přílepech? Za sebe vidím zlepšení maximálně pro chodce, ale nic víc.

Pokud si nechcete počkat na celkové vyhodnocení, nemůžeme Vám v tuto chvíli poskytnout relevantní informaci, tedy takovou, která by se nezakládala pouze na osobním vjemu.

Věra Čermáková, 30.10.2019
Dobrý den, prosím mohly by jste něco udělat s ulicí Svrkyňská? Je hezké že je tam nový povrch silnice, ale auta a náklaďáky tam jezdí vysokou rychlostí a je jim jedno jestli jedou v obci nebo ne. Je tam udělaný nový semafor, který nefunguje a bez kamery. Aspoň tak by to donutilo řidiče přibrzdit. Předem děkuji za odpověď.

Semafor na ulici Svrkyňská byl vyřazen z důvodu vedené objížďky při rekonstrukci komunikace č. 240/II a výstavby křižovatky v centru obce Velké Přílepy. Vzhledem k tomu, že se v místě tvořily kolony, pouze komplikoval situaci. Obec už objednala opětovné spuštění do provozu.

Věra Čermáková, 28.10.2019
Dobrý den, prosím ještě o informaci ohledně času svozu odpadu z II. stupně ZŠ za poslední 2 měsíce. Děkuji

S tímto dotazem se musíte obrátit přímo na ředitelku základní školy nebo na svozovou firmu. O svozu odpadu ze základní školy nemá obec informace. Pokud Vaše žádost souvisí se stížností na hluk v nočních hodinách v Kladenské ulici, dovoluji si upozornit, že nádoby od II.stupně základní školy jsou vyváženy z ulice V Lískách.

Věra Čermáková, 28.10.2019
Dobrý den, neuvažovala by obec o vyznačení přechodu v ulici Pražská k obchodu k paní Kettnerové. Děkuji.

Obec o vyznačení přechodu snaží již téměř 12 let a proběhlo několik šetření na místě. Bohužel technicky to není možné vzhledem k přístupům do ostatních nemovitostí. Přechod musí mít určitou vzdálenost od vjezdu z komunikace na pozemek. Jediná možná varianta ztroskotala na neochotě majitele nemovitosti vyslovit souhlas se stavbou chodníku k přechodu.

Věra Čermáková, 24.10.2019
Dobrý den, mohli byste mi prosím odpovědet na dotaz zaslány minulý týden ohledně pondělního svážení odpadu v době nočního klidu? Děkuji

Abychom mohli kvalifikovaně odpovědět na Váš dotaz, museli jsem oslovit svážející firmu a vyžádat si relevantní informace. Dle záznamů ve svozovém vozem, které jsou kontrolovatelné a které byly obci zaslány, byl svoz komunálního odpadu v Kladenské ulici po dobu čtyř týdnů proveden před Vaší nemovitostí v těchto časech: 9:53, 10:25, 9:56, 8:36. Záznamy jsou k nahlédnutí v kanceláři starostky.

Věra Čermáková, 22.10.2019
Dobrý den chtěl jsem se zeptat když má auto poruchu nebo překáží na silnici je tak složitého dát na stranu? Ulici Roztocká dole v zatáčce stojí vozidlo už tři dny a nikdo s tím není schopen nic dělat. Ohrožuje jak chodce tak i vozidla celkově ohrožuje všechny myslíte že by šlo to vozidlo odstranit a dát na stranu? Díky za odpověď

Auto bylo po složitých jednáních (jednalo se o cizího státního příslušníka) již odstraněno.

Věra Čermáková, 16.10.2019

Stránka

A picture