Zasedání zastupitelst

Nejbližší termín:

14.9.2021 19:00

Další plánované termíny:   

 2.11., 14.12.2021

Interaktivní mapa

mapka

Formulář - přidat subjekt

 

       Využijte možnost        a představte své podnikání  na stránkách obce

zde

   

CzechPoint

DSO

  

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Obsah

Rubriku dotazy občanů využívejte v případě obecných dotazů, které by mohly zajímat i ostatní návštěvníky stránek.

V případě konkrétních dotazů, zejména vztahují-li se přímo k vaší osobě, prosíme, využijte e-maily či telefony příslušných úředníků. Viz kontatky.

Ve vlastním zájmu uvádějte funkční e-mailové adresy, na které Vám může být doručena odpověď!

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je šest mínus pět 

Stránka

Vážená paní starostko, v posledních měsících dochází ke krádežím v zástavbě Bussmark venkovních dekorací, naposledy tento víkend. V ulici Dvořákové byl tento pachatel vyrušen se zaznamenání SPZ 7S5 5897 Opel combi se zahrádkou a byl nahlášen na PČR, bohužel Obecni policii se nešlo dovolat. Chtěla bych Vás požádat o podniknutí příslušných kroků v této záležitosti a tím zamezit rabování a okrádání našeho majetku.

Vážená paní, o krádežích ve zmíněné lokalitě naše obecní policie ví a podniká kroky k dopadení pachatele nebo pachatelů. Má již nějaké poznatky a v současné době vyhodnocuje kamerové záběry. Pošlu obecní policii Vámi zaznamenanou SPZ.

Věra Čermáková, 07.07.2021
Dobry den, bylo by mozne zajistit castejsi uklid v parku mezi skolou a skolkou? V okoli lavicek v tomto parku jsou neustale rozbite lahve, nedopalky apod. Strepy se tam povaluji po chodniku jiz vice nez tyden, je to velmi nedustojne. Kolem lavicek se neda projit s detmi ani pejsky. Predem dekuji za odpoved.

Na tuto lokalitu se od tohoto týdne zaměří obecní policie. Bohužel se zde schází parta lidí, která  po sobě zanechává nejen odpadky, ale  i pro kolemjdoucí ve večerních hodinách (zejména ženy)  musí být jejich přítomnost nepříjemná. Odpadky budou samozřejmě uklizeny.

Věra Čermáková, 28.06.2021
Bude fungovat sběrna elektroodpadu v Kladenské ulici? Pokaždé, když tam chci v její provozních hodinách něco odvézt, je zavřená. Naposled dnes, 1.6. v 15:15. Děkuji.

Sběrna elektroodpadu je otevřena vždy v úterý os 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00. Pokud by tomu tak nebylo, volejte 734 481 541.  

V.Čermáková, 09.06.2021
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli bude obec nějak řešit přecházení z roztocké ulice směrem do podmoráňské. Přes vzrostlé stromy u bytovek není vidět jestli jede nějaké auto, žádný přechod tam udělaný není . Dle mého názoru je každé přecházení v tomto bodě velký risk .

V součastné době vrcholí výběrové řízení na realizaci chodníku v ulici Podmoránská včetně veřejného osvětlení.  V druhé polovině prázdnin by měla začít realizace. V rámci výstavby chodníku v Podmoráňské ulici, stavba se již připravuje, chce obec zřídit v této části místo pro přecházení. Bohužel, přechod není technicky možné v této části umístit. 

T.Hošek, 09.06.2021
Dobrý den, ráda bych touto cestou podpořila žádost o zachování zastávky Velké Přílepy/Roztocká. Moc prosím, za všechny obyvatele horního satelitu, abyste vymyslely možnost, jak zastávku zachovat. Děkuji, Daniela.

Dobrý den,

Obec realizuje takové kroky, abychom zastávku Velké Přílepy - Roztocká zachovali v provozu. Tedy aby byla obsluhována i nadále linkou 350 a nově i linkou 409 (V.Přílepy - Suchdol)

T.Hošek, 09.06.2021
Dobrý den, zamýšlené otáčení autobusů linek 350 a 409 (viz dotaz a odpověď níže) by mohlo přinést dost problémů na již tak frekventované a relativně nepřehledné křižovatce ulic Roztocká a Okružní. Nestálo by za to zvážit v tomto místě vybudovat kruhový objezd? Jinak vítám snahu o zachování dopravní obslužnosti linkou 350 i na zastávce Roztocká. Děkuji Tomáš

Dobrý den,

stálo by to za úvahu.  Bohužel vše je otázkou povolování a ceny.  Komunikace není obecní ale krajská.   Proto jsme řešili obraciště jiným způsobem. Kruhový objezd by neřešil možnost odstavení vozu na lince 409. 

T.Hošek, 09.06.2021
Dobrý den Prosím můžete mi osvětlit další perspektívu zastávky Roztocka bus č.350? Nové rozloze obce rozhodně vyhovuje tato poloha zastávky víc než volání po zastávce U Rybníčku. Myslím si , že na to stačí pouhý pohled do mapy a je zřejmé, že navrácení zastávky do původní polohy je pro velkou část obyvatel nesmysl. Chápu , že pro některé je to nepohodlné, ale za 13 let se toho hodně změnilo.Zájem větší části obyvatel nad menšinou by měla být ta základní logika řešení problému.

Komunikace mezi Přílepy a Úholičkami by se měla otevřít pro dopravu v 11/2021.  Obec  Úholičky bude požadovat co nejrychlejší navrácení linky 350 do své původní trasy. Předběžně jsme se však dohodli na tom, že tato změna bude realizována až s jarní změnou JŘ, tedy v březnu 2022.  Do té doby vznikne v Přílepech nová zastávka u rybníka. Také uvažujeme o tom, že by linka 350 i nadále obsluhovala "dočasnou" zastávku Velké Přílepy, Roztocká.  Je škoda, že ulice  Okružní neústí do ulice Pražská. Z tohoto důvodu je nutné pro obsluhu této "dočasné" zastávky vybudovat místo pro otáčení BUS s cestujícími.

Toto obratiště by mohla využívat také nová linka 409, která bude od 1.9.2021 spojovat naší obec s pražským Suchdolem. Více v připravovaném zpravodaji. 

Vše je také o provozních penězích.

Tomáš Hošek, 24.05.2021
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda po opravě komunikace mezi V. Přílepy a obcí Úholičky bude autobus 350 jezdit po této komunikaci nebo zda bude pořád jezdit po ulici Roztocká. Ocenili bychom, kdyby nynější zastávka 350 - Přílepy/Roztocká zůstala zachována, protože je snáz dostupná pro více obyvatel. Děkuji, Pavel

Komunikace mezi Přílepy a Úholičkami by se měla otevřít pro dopravu v 11/2021.  Obec  Úholičky bude požadovat co nejrychlejší navrácení linky 350 do své původní trasy. Předběžně jsme se však dohodli na tom, že tato změna bude realizována až s jarní změnou JŘ, tedy v březnu 2022.  Do té doby vznikne v Přílepech nová zastávka u rybníka. Také uvažujeme o tom, že by linka 350 i nadále obsluhovala "dočasnou" zastávku Velké Přílepy, Roztocká.  Je škoda, že ulice  Okružní neústí do ulice Pražská. Z tohoto důvodu je nutné pro obsluhu této "dočasné" zastávky vybudovat místo pro otáčení BUS s cestujícími.

Toto obratiště by mohla využívat také nová linka 409, která bude od 1.9.2021 spojovat naší obec s pražským Suchdolem. Více v připravovaném zpravodaji. 

Vše je také o provozních penězích.

Tomáš Hošek, 20.05.2021
Dobrý den, budou i letošním roce přistaveny kontejnery na velkoobjemový odpad jako v minulých letech. Pokud ano, prosím o sdělení termínů. Děkuji B.Vik

Ano, 24.4. a 1.5.

T.Hošek, 22.04.2021
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se bude vodní nádrž nějak pravidelně udržovat a zejména čistit (nyní je v poměrně zanedbaném stavu) a zda se v jejím okolí budou umisťovat nějaké lavičky. Pro relaxaci by toto místo bylo ideální. Moc děkuji za odpověď.

Vodní nádrž je čerstvě revitalizovaná. Při stavbě byly použity materiály, které mohou dočasně změnit pH vody a při vhodných klimatických podmínkách a malém průtoku pak dochází k růstu fytoplanktonu (vodní květ). Růst květu záleží na množství světla, hloubce nádrže, množství protékající vody a vyšším pH. Samovolné vyčištění nové nádrže trvá až rok a půl. Tento proces lze urychlit výsadbou vodních rostlin a vysazením ryb, které se živí planktonem, tedy je nutné nádrž biologicky oživit. Stavba je krátce po dokončení a obec tyto kroky teprve učiní v průběhu jara a léta. Celý prostor kolem nádrže bude určen k rekreaci, to znamená, že obec umístí lavičky a realizuje  vhodnou výsadbu zeleně

Věra Čermáková, 29.04.2021

Stránka

A picture