Obec Velké Přílepy

Volby do Evropského parlamentu 2024 – informace

Stížnost na hlučné cvičení (5.6.2023) - reakce Věznice Velké Přílepy

-

Některými občany byla vznesena stížnost na časté a hlasité nácviky ve Věznici. Zde je vyjádření tiskového mluvčí Věznice:

Vážená paní starostko,

k dotazu či stížnosti, která byla uvedena na webu vaší obce, vnímám, že cvičení naší operační eskortní skupiny (dále jen ENO) přináší občas starosti v souvislosti s hlukem a celkovým rozruchem v dané lokalitě okolí objektu věznice Velké Přílepy, ovšem někdy bohužel oblast bydlení sebou nese i jistá rizika a omezení. V objektu pro výkon trestu odnětí svobody Velké Přílepy však děláme maximum, aby bylo soužití s obcí co nejšetrnější, stejně tak s okolní zástavbou.

Výcviky ENO konané v objektu Velké Přílepy za letošní rok 2023 byly pouze dva:

26.05.2023 – v čase od 14:15 hod. do 15:15 hod.

05.06.2023 – v čase od 13:00 hod. do 14:00 hod.

V kontextu rozruchu spojeného s cvičením zásahové jednotky, je nutno podotknout, že každé cvičení je řádně hlášeno úřadu obce Velké Přílepy. Stejně jako v případě pondělního cvičení 5.6.2023, ke kterému se nejspíše vztahuje dotaz či stížnost občana vaší obce.

Je však nutno podotknout, že další výcviky skupiny ENO v roce 2023 již v objektu Velké Přílepy nebudou probíhat.

Tomáš Měrka
speciální pedagog